RCM Clever Turtle CT1 – trzy w jednej!

RCM Clever Turtle CT1 – trzy w jednej!

Inżynierowie RCM z Gołdapi udowodnili, że nawet w tak dobrze znanej konstrukcji, jak przyczepa budowlana, da się wprowadzić innowacje. Ich dzieło – RCM Clever Turtle CT1 – łączy w sobie funkcjonalność lawety do przewozu kompaktowych maszyn budowlanych, przyczepy do przewozu materiałów budowlanych oraz wywrotki hydraulicznej. Jej dopuszczalna masa całkowita to 21 ton. Można wykorzystywać ją do transportowania na plac budowy ciężkich materiałów sypkich – jak cement, piach czy kruszywo, ale także przewożenia maszyn.

– Od kilku miesięcy testuję przyczepę w różnorakich zastosowaniach. Na co dzień używam jej przede wszystkim do przwozu ciężkich materiałów sypkich, jak żwir i cement. Przyczepa doskonale sprawdza się także podcas zwózki kukurydzy. Pojazd imponuje ładownością ale także szybkością rozładunku, który ułatwiają siłowniki hydrauliczne z najazdami. Te ostatnie przydają się głównie podczas przewozu maszyn i pojazdów, przekształcając przyczepę w funkcjonalną lawetę. Ja wykorzystuję ją na przykład do transportu trzech koparek oraz innych maszyn budowlanych – opowiada Wiesław Zaborowski, przedsiębiorca z okolic Gołdapi.

Użytkownicy doceniają fakt, iż do holowania przyczepy wystarczy traktor, a dzięki temu wystarczające jest także prawo jazdy na ciągnik rolniczy.

Polska firma RCM mieści się w Gołdapi. Produkuje przyczepy rolnicze i budowlane, konstrkcje stalowe, łyżki do maszyn, zrywaki, zęby i lemiesze.
www.rcmc.pl
tel. 531 167 494

Powrót na górę