Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

W tych dniach wszyscy staramy się okazać pomoc napadniętej zbrojnie przez Rosję Ukrainie. Skala pomocy, z jaką ruszyło polskie społeczeństwo, zaskoczyła chyba nas wszystkich. Osoby prywatne, firmy – nikt nie pozostał obojętny na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Z naszej branży jest to na przykład firma Serafin, która zorganizowała zbiórkę darów w swoich oddziałach. Rzeczy takie jak: ubrania, jedzenie oraz środki czystości i higieny Serafin przekazuje do oficjalnej zbiórki orgranizowanej przez Miasto Kraków. Tę informację znaleźliśmy sami, ale z chęcią będziemy pisać również o innych firmach z naszej branży i ich akcjach, jeśli tylko zechcą się z nami podzielić takimi informacjami.

Nawet w tak dramatycznych okolicznościach trzeba koniecznie weryfikować zbiórki pieniędzy, sprawdzając ich organizatora. Niestety, zdarzają się osoby nieuczciwe i samo hasło: Pomoc dla Ukrainy, zbieramy na uchodźców – nie powinno nam wystarczyć.

Wpłacajmy tylko na konta organizacji, które znamy lub które są powszechnie znane – jak Polski Czerwony Krzyż, Polska Akcja Humanitarna, Unicef, Caritas Polska, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Zbiórka rzeczy dla Lwowa i Odessy organizowana przez władze Miasta Łódź, Zbiórka rzeczy dla Lwowa zorganizowana przez Urząd Miasta Kraków i inne akcje, które można zweryfikować.

(mz) (jib)

Powrót na górę