Renault Trucks poszerza gamę E-Tech

Renault Trucks poszerza gamę E-Tech

Renault Trucks rozszerza swoją ofertę w pełni elektrycznych pojazdów. W 2023 roku do sprzedaży trafią dwa nowe modele: Renault Trucks T E-Tech do transportu regionalnego i Renault Trucks C E-Tech do zastosowań w branży budowlanej. Jest to kontynuacja procesu elektryfikacji pojazdów, który firma rozpoczęła w 2020 roku i który jest stale rozszerzany na kolejne modele.

Od 2020 roku Renault Trucks wprowadza na rynek gamę całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych o masie od 3,1 do 26 ton, które są produkowane we Francji. Początek 2023 roku będzie kolejnym ważnym krokiem w tym procesie: wprowadzenie dwóch nowych modeli o masie do 44 ton, czyli Renault Trucks T E-Tech i Renault Trucks C E-Tech. Oba pojazdy będą wyposażone w dwa lub trzy silniki elektryczne o łącznej mocy do 490 kW (666 KM) i skrzynię biegów Optidriver. Ponadto nowe modele będą miały zamontowane od dwóch do sześciu pakietów akumulatorów litowo-jonowych o pojemności od 180 do 540 kWh. Akumulatory pojazdów mogą być w pełni naładowane w ciągu 9,5 godziny prądem zmiennym (AC) o mocy do 43 kW lub w ciągu 2,5 godziny prądem stałym (DC) o mocy do 250 kW. Elektryczne samochody ciężarowe będą mogły przejechać do 300 km na jednym ładowaniu i do 500 km przy jednogodzinnym pośrednim szybkim ładowaniu (250 kW).

Dużym atutem nowych modeli jest ich ułatwione dostosowanie do każdego rodzaju nadwozia. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu w trzy rodzaje przystawek odbioru mocy: elektryczną, elektromechaniczną lub na skrzyni biegów.

Renault Trucks T i C E-Tech wejdą do sprzedaży w pierwszym kwartale 2023 roku. Francuski producent dąży do tego, by w 2030 roku 50% sprzedaży składało się z pojazdów o napędzie elektrycznym. (jib)

Powrót na górę