Volvo EC530E i EC550E wyznaczają standardy

Volvo EC530E i EC550E wyznaczają standardy

Volvo CE nie uznaje półśrodków – wkraczając do nowego segmentu koparek od razu wysoko zawiesza poprzeczkę konkurentom. Zaprojektowane na nowo pięćdziesięciotonowe maszyny EC530E i EC550E tworzą nową klasę wielkości w ofercie Volvo CE wyróżniając się najlepszymi parametrami w danym segmencie. Doskonale sprawdzają się zarówno w ciężkich pracach odkrywkowych, jak i masowych robotach ziemnych czy kompleksowym przygotowaniu terenu.

Nowe maszyny są równie produktywne, jak i ekonomiczne w eksploatacji. Dzięki zaawansowanym funkcjom, w porównaniu z koparkami podobnej klasy innych producentów, zużywają o 25% mniej paliwa i są o 20% bardziej wydajne.
Obie koparki wyróżniają się możliwościami kopania i podnoszenia typowymi dla maszyn 60-tonowych, a do tego mają najmocniejsze silniki w klasie zapewniające wysoką siłę pociągową i wysoki moment obrotu. 
Maszyny EC530E i EC550E  wyposażone zostały w duże łyżki, doskonale nadają się zatem do załadunku wozideł przegubowych w klasie 30-40 ton. Mniejsza liczba przejazdów podczas załadunku pozwala znacznie skrócić czas cykli. W rezultacie uzyskać można zwiększenie wydajności o imponujące 20%.
Jak wspomniano, obie 50-tonowe maszyny wyróżniają się wszystkimi cechami typowymi dla większego sprzętu. Ich wyjątkowo sztywne, wzmocnione podwozie jest tak samo wytrzymałe i solidne jak podwozia koparek 60-tonowych. Dodatkowo konstruktorzy zastosowali równie solidne ramy górną i dolną. Podwozie koparki EC550E ma długą i szeroką dolną ramę, co poprawia stabilność podczas pracy z cięższymi ładunkami. Z kolei podwozie koparki EC530E ma takie same wymiary transportowe (i możliwości ładunkowe), jak 48-tonowa koparka Volvo EC480E. O nowych koparkach Volvo szczegółowo piszemy w wydaniu 2/2022 Pośrednika Budowlanego.

Powrót na górę