Ćwierć wieku KH-Kipper

Ćwierć wieku KH-Kipper

Minęło już 25 lat od czasu, gdy w Kajetanowie powstała firma, która dzisiaj produkuje i dostarcza zabudowy na podwozia ciężarowe do ponad siedemdziesięciu krajów świata. Z tej okazji w nowym biurowcu, tuż obok głównego kompleksu i fabryki, 11 maja odbyło się uroczyste spotkanie na którym można się było dowiedzieć nie tylko, od czego wszystko się zaczęło, ale też dokąd KH-KIPPER będzie zmierzać w przyszłości.

Zaczęło się od konferencji prasowej, której gospodarzami byli prezes zarządu Andrzej Kamionka wraz z założycielem firmy Konstantym Kamionką. Panowie wspominali początki, gdy mało rozpoznawalny na zachodzie KH-KIPPER musiał dopiero przebić się z ofertą i wykroić z rynku swój kawał tortu.
Prezes Andrzej Kamionka podkreślał, że największą trudność zawsze stanowił pierwszy sprzedany w nowym kraju produkt, później zadowolenie klientów i ich referencje sprawiały, że sprzedaż rosła bardzo szybko. Z kolei założyciel firmy Konstanty Kamionka zwracał uwagę, że choć KH-KIPPER jest dzisiaj potężną firmą, to wciąż zachował elastyczność i podejście do klienta, które jest charakterystyczne dla mniejszych przedsiębiorstw. I to jest jego wielka zaleta!

Impreza w Kajetanowie była okazją, by goście mogli zobaczyć nowy biurowiec, o którym pisaliśmy w pierwszym wydaniu Pośrednika Budowlanego w tym roku. Po konferencji prasowej na zainteresowanych czekała wycieczka po zakładzie, gdzie kierownik zmiany objaśniał ze szczegółami proces tworzenia poszczególnych elementów zabudowy. Wydarzenie uświetniła obecność wielu znamienitych gości, a frekwencja dopisała wyjątkowo. Była to pierwsza tego typu impreza w siedzibie KH-KIPPER od trzech lat. I oby nigdy więcej nie trzeba było robić takich przerw!

Jan Izydor Barański

Powrót na górę