Łyżka MB przesiewa piasek na plaży

O urządzeniach MB Crusher piszemy często, z reguły jednak o zastosowaniach miejskich, rozbiórkowych, remontowych. Tym razem temat jest letni – chodzi o plaże, a dokładnie o utrzymanie ich w czystości. Każdego roku morze wyrzuca na nie pnie i gałęzie, które należy usunąć przed sezonem letnim, aby zapewnić plażowiczom komfort i bezpieczeństwo. W piasku zalegają także różnego rodzaju śmieci, których trzeba się pozbyć przed kolejnym sezonem. W hiszpańskim miasteczku Oliva niedaleko Walencji do tych prac stosuje się łyżkę przesiewającą MB-S14.

Oliva jest małym miasteczkiem otoczonym przez prawie drobnopiaszczyste plaże. Ale plaże to nie wszystko, część terytorium Olivy znajduje się w granicach wspaniałego parku krajobrazowego Marjal de Pego-Oliva.
W pierwszych miesiącach roku, wiosną, piaszczyste wybrzeże jest porządkowane i oczyszczane z dzikich krzewów wyrzuconych przez morze, a także ze śmieci pozostawionych przez turystów. Walencka firma specjalizująca się w konserwacji wybrzeża używa łyżki przesiewającej MB-S14 dla utrzymania plaż w czystości, redukując w ten sposób czas pracy. 
Zamontowana na koparce JCB łyżka przesiewająca oddziela piasek od roślinności (kłody, krzewy) i śmieci. Naturalny materiał jest następnie ponownie wykorzystany na miejscu do rekultywacji części parku, odpady wywożone są na wysypisko.

W ten sposób udaje się zachować naturalny charakter parku, ponieważ do jego zagospodarowania wykorzystuje się naturalny materiał z odzysku. Nie mając potrzeby zakupu żadnych innych materiałów firma nie poniosła żadnych  kosztów ich zakupu lub transportu. Ponadto materiał nie musiał być transportowany  dzięki wykorzystaniu łyżki przesiewającej na miejscu.

Łyżka przesiewająca MB-S14, przeznaczona dla koparek o masie od 9 do 20 ton, została zaprojektowana specjalnie dla koparek średniej wielkości, które wymagają wysokiej wydajności. Idealna dla selekcji przed lub po rozdrobnieniu, redukując do 60% czas kruszenia, pozwala na wybór naturalnego materiału (koryto rzeki, pozostałości w kamieniołomach, sucha gleba) lub materiału innego rodzaju, dzięki czemu jest on dostępny na miejscu.

MB Crusher
Opracowanie MZ

Powrót na górę