HX85A – wielka moc w średnim gabarycie

HX85A – wielka moc w średnim gabarycie

W ofercie marki Hyundai pojawiła się nowa średnia koparka HX85A – stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy szukają maszyny do pracy w miejskim terenie. Mieści się w przedziale kompaktowych koparek o wadze od 8 do 9 ton; charakteryzuje ją dwuczęściowy wysięgnik.

Warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie. Dwuczęściowy wysięgnik zapewnia HX85A maksymalny zakres i wyjątkową elastyczność podczas pracy. Pozwala on wydłużyć maksymalny zasięg ramienia aż do 7,48 m. Kopanie w pionie nie wymaga wysiłku, gdyż maszyna jest w stanie sięgnąć na głębokość 4,66 m. W połączeniu z kompaktowymi wymiarami idealnie nadaje się ona do pracy w terenie zurbanizowanym.

HX85A jest napędzana silnikiem Yanmar 4TNV98C zgodnym z normą Stage V. Zapewnia on moc o wartości 66,9 KM, co zapewnia wydajność i niski poziom hałasu podczas pracy.
Producent zwraca też uwagę na nowy design kabiny. Charakteryzuje ją ergonomia, a także widoczność w każdym kierunku, również do tyłu. Udało się to osiągnąć dzięki specjalnej konstrukcji tyłu kabiny, co jest widoczne od razu po wejściu do środka.

Powrót na górę