Sukces Polski w The Drivers’ Fuel Challenge

Zwycięzca polskich finałów The Drivers’ Fuel Challenge Piotr Krahel zajął drugie miejsce w bałtyckim finale konkursu organizowanego przez Volvo Trucks. Polski i bałtycki finał rozegrano na torze w Bednarach. Kierowcy musieli w jak najbardziej ekonomiczny sposób pokonać trasę 16 km w czasie 27 minut zestawem składającym się z samochodu Volvo FH oraz w pełni załadowanej naczepy Wielton. Dzięki doskonałemu wynikowi w konkursie regionu bałtyckiego Polak pojedzie we wrześniu na światowe finały do Goeteborga.

Konkurs The Drivers’ Fuel Challenge organizowany był po raz piąty. W Polsce odbyło się 15 krajowych rund kwalifikacyjnych, stąd liczba 15 finalistów rywalizujących ze sobą w finale 9 czerwca. Dzień później na tym samym torze w Bednarach odbyły się finały krajów regionu bałtyckiego.
Na potrzeby konkursu przygotowano ciągniki siodłowe w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 500 KM, zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift z I-See i kabiną Globetrotter, wyposażone w opony Michelin X Line Energy.
Tytuł Mistrza Polski w The Drivers’ Fuel Challenge 2016 zdobył Piotr Krahel z firmy A-Z Transport. Drugie miejsce zajął Rafał Baran z firmy Tabsol, a trzecieTomasz Kowalski (Tomtrans U.T. Tomasz Kowalski). Cała trójka zakwalifikowała się do udziału w kolejnym etapie zmagań – finałach krajów regionu bałtyckiego, które odbyły się dzień później na tym samym torze w Bednarach.
Tym razem rywalizacja była szczególnie emocjonująca, stawką w niej było bowiem nowe Volvo V40 dla mistrza region bałtyckiego! Zdobył je Mindaugas Tumas z Litwy z wynikiem 23,05 litra na 100 km. Piotr Krahel przegrał niewiele – osiągnął zużycie 23,19, a trzeci najlepszy kierowca Andres Sefers z Łotwy miał 23,71