Łukasz Mokrzyński najlepszym operatorem w Europie!

Czekaliśmy, czekaliśmy, aż się doczekaliśmy! Łukasz Mokrzyński udowodnił w Las Vegas, że polscy operatorzy to światowa liga! Nasza redakcja od dawna towarzyszyła zmaganiom operatorów – czy to we francuskiej bazie Case Construction, włoskiej New Holland czy hiszpańskiej Caterpillar. Oklaskiwaliśmy wyczyny Niemców, Włochów, Holendrów, jednak Polacy na podium nie docierali. Brakowało chyba obycia czy nerwów ze stali, bo umiejętnościami nasi reprezentanci często przewyższali konkurentów z innych państw. Łukasz Mokrzyński najwyraźniej jest nie tylko mistrzem w swoim zawodzie, ale i nie zżera go trema. Podczas targów Conexpo zajął trzecie miejsce w światowej rywalizacji operatorów Caterpillar. Okazał się równocześnie najlepszy z Europy, ponieważ dwa pierwsze miejsca zajęli operatorzy z Australii oraz USA.

W zmaganiach Caterpillar Global Operator Challenge podczas targów CONEXPO-CON/AGG! uczestniczyła najlepsza dziewiątka wybrana podczas kilkuetapowych eliminacji, w których w sumie udział wzięło 5,5 tysiąca operatorów z całego świata. W Polsce eliminacje zorganizował Bergerat Monnoyeur, a do walki o bilet do Malagi (finały europejskie), a następnie do Las Vegas stanęło 180 śmiałków.

Zwycięzcą Caterpillar Global Operator Challenge okazał się Australijczyk Patrick Doheny z 25-letnim doświadczeniem w zawodzie operatora. Drugie miejsce zajął Matt Frerris z USA (20 lat w zawodzie). Nasz reprezentant może się pochwalić „zaledwie" 15-letnim stażem, a jednak pokonał finalistów z o wiele większym doświadczeniem.

Łukasz Mokrzyński został również mistrzem świata w konkurencji koparek, jak również najlepszym operatorem na naszym kontynencie!

Brawo, Łukasz! Serdeczne gratulacje! Polska branża maszyn budowlanych jest z Ciebie dumna!