Innowacje w drogownictwie

Innowacje w drogownictwie

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza pierwszą edycję konkursu pod nazwą „Innowacje w drogownictwie”. Konkurs adresowany jest do studentów bądź absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych w latach akademickich 2017/2018-2020/2021. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac dyplomowych (magisterskich, inżynierskich, licencjackich), których wyniki mogą być zastosowane w drogownictwie. To również promowanie idei przedsiębiorczości i innowacyjności wśród społeczności akademickiej. Do konkursu mogą być zgłaszane prace już obronione lub prace, których obrona nastąpi nie później niż do 23 sierpnia 2021 roku.
 
Konkurs obejmuje prace dyplomowe, które zostały obronione we wskazanych latach,  w następujących kategoriach:
    • materiały i technologie drogowe,
    • inżynieria ruchu i rozwiązania BRD,
    • drogowe obiekty inżynierskie.

Konkurs będzie się składał z dwóch etapów. W I etapie  należy wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz przygotować maksymalnie dwustronicowe streszczenie swojej pracy dyplomowej. Następnie oba dokumenty należy przesłać na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa lub na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 23 lipca 2021 roku.
Kapituła Konkursu do 23 sierpnia 2021 r. dokona oceny nadesłanych streszczeń i wybierze nie więcej niż pięć najlepszych prac z każdej kategorii, które zostaną zakwalifikowane do II etapu Konkursu.

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu Konkursu zostaną poproszeni o przesłanie pełnych prac dyplomowych (w formie elektronicznej). Kapituła Konkursu dokona ich oceny, a następnie uczestnicy podczas 10-minutowego wystąpienia zaprezentują i omówią swoje prace dyplomowe na forum publicznym.

Nagroda w Konkursie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad przyznawana jest w trzech kategoriach tematycznych w wysokości:

    • I miejsce - 5 000 zł
    • II miejsce - 3 000 zł   
    • III miejsce - 2 000 zł
Regulamin konkursu znaleźć można na stronach GDDKiA

Powrót na górę