Posbud.pl na Hillhead Show!

Bywaliśmy od lat na targach maszyn budowlanych w Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii. Jak się robi targi w Anglii przekonaliśmy się jednak dopiero w tym roku, dzięki zaproszeniu firmy Interhandler, która zorganizowała wycieczkę na targi Hillhead dla grupy swoich klientów z całej Polski.
Sława Hillhead docierała do nas wcześniej, impreza rozwija się bowiem z każdą kolejną edycją. – To o wiele lepsze niż Bauma –twierdzi nasz wysłannik. Na Baumie, żeby zobaczyć w akcji maszyny, wsiąść do nich, wpróbować, musieliśmy przez 20 minut jechać do kamieniołomu. W Hillhead ten kamieniołom jest po prostu miejscem, w którym cała impreza się odbywa, a tereny demonstracyjne są w zasięgu wzroku.

Ponad 460 wystawców z Wielkiej Brytanii i całego świata, dostawców maszyn, sprzętu, technologii i serwisu przez trzy dni prezentowało w sposób statyczny i dynamiczny swoje najnowsze produkty.
Atlac Copco, Bomag, Doosan, Case, Hitachi, Hyundai, JCB, Kubota, Liebherr, Manitou, Powerscreen, Sandwik, Wacker Neuson – to rzuciło nam się w oczy, ale poza uznanymi markami w Hillhead wystawiało się sporo ciekawych, a mniej znanych. O targach oraz wizycie w siedzibie JCB pisać będziemy w kolejnych wydaniach PosBudNews oraz w najbliższym wydaniu „Pośrednika Budowlanego”.

Magdalena Ziemkiewicz