Liebherr: silnik wodorowy H964

Jako jeden z największych na świecie producentów maszyn budowlanych Liebherr jest świadomy swojej odpowiedzialności za środowisko. Grupa pracuje nad rozwijaniem różnych nowych technologii napędu – ze względu na dużą gamę produktów wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu i na różne sposoby, nie jest możliwe ograniczenie się do jednej z nich lub kilku. Wśród nich ważne miejsce zajmuje napęd wodorowy, nad którym Liebherr pracuje od kilku lat.

Czytaj dalej...

Konferencja „MAN'S NEW SOLUTIONS”

To był ciekawy i bogaty w wydarzenia tydzień. Czwartek 15 lutego spędziliśmy w podwarszawskim Modlinie biorąc udział w wyjątkowo interesującej konferencji MAN Engines & Components zorganizowanej przez firmę Multimotors. W jej trakcie miała miejsce polska premiera najnowszej generacji silnika gazowego MAN E3872, który dzięki imponującej mocy 735 kW i wszechstronności wzbudza zainteresowanie wielu branż. Konferencja była okazją do przedstawienia oferty firm związanych ze sferą technik napędowych, dyskusji o technologiach przyszłości, takich jak napęd wodorowy, jak również do uczczenia dekady współpracy pomiędzy firmami MAN Engines & Components i Multimotors.

Czytaj dalej...

Hydrosprzęt i Linser z licytacją WOŚP

Hydrosprzęt i Linser połączyły siły w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku firmy zdecydowały się przekazać na aukcję podwozie od koparki gąsienicowej CAT 320, którego szacowana wartość wynosi 25 tysięcy złotych. Specjalistyczne podwozie zostało stworzone specjalnie do modelu CAT 320. Co ważne, liczba ogniw łańcucha (45-49 ogniw) oraz rolek (14-18 szt.) zostanie dostosowana do indywidualnych potrzeb zwycięzcy po zakończeniu licytacji.

Czytaj dalej...

Michelin do ładowarek

W sprzedaży pojawiły się dwa nowe rozmiary opon z gamy MICHELIN CROSSGRIP. Ten uniwersalny model do maszyn rolniczych oraz przeładunkowych łączy komfort użytkowania, efektywność energetyczną z uniwersalnym zastosowaniem na różnorodnych nawierzchniach.
Gama MICHELIN CROSSGRIP do zastosowań rolniczych i przeładunkowych poszerza się o dwa nowe rozmiary – 400/70R20 i 480/80R26. Opony szczególnie dobrze sprawdzą się w miniładowarkach oraz ładowarkach teleskopowych.

Czytaj dalej...

Gorąca nowość Volvo

Nowa łyżka do żużla Volvo CE została stworzona specjalnie do pracy w stalowni, dlatego wysoka temperatura nie jest dla niej przeszkodą! Jako idealne dopełnienie linii specjalistycznych maszyn do przenoszenia żużla (ładowarek kołowych L150H, L180H, L220H, L260H i L350H) Volvo Construction Equipment wprowadza do oferty zupełnie nową łyżkę do żużla. W odróżnieniu od poprzednich modeli łyżek hutniczych, które projektowane były na bazie wytrzymałych łyżek skalnych, nową łyżkę do żużla opracowano od podstaw do tego najtrudniejszego ze wszystkich zastosowań.

Czytaj dalej...

Rotar na Trasie „Ł”

Trasa Łazienkowska to jedna z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy. Oddana do użytku niemal pół wieku temu wymaga cyklicznych remontów i modernizacji. Prace muszą być realizowane etapami, teraz wyburzane są dwa wiadukty na Saskiej Kępie po wschodniej stronie Wisły. Wysłużone obiekty znikają w oczach, na ich miejscu powstaną nowe, zbudowane od podstaw. Mimo specyficznych warunków prace wyburzeniowe prowadzone przez Grupę Tree przebiegają planowo i mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Czytaj dalej...

Steelwrist SQ90 usprawnia wyburzenia

Wyburzenia nie ograniczają się dziś do prostych prac rozbiórkowych. Coraz częściej od firm wykonawczych wymaga się też wstępnego zagospodarowania odpadów, rekultywacji i przygotowania terenu porozbiórkowego pod nową inwestycję. Zmienność zadań wymaga korzystania z różnego rodzaju narzędzi roboczych. By ułatwić ich rotację, a tym samym przyspieszyć i usprawnić prowadzenie prac, Steelwrist wprowadził na rynek szybkozłącze SQ90.

Czytaj dalej...

Rototilt nagrodzony za nowe joysticki

Firma Rototilt wprowadziła na rynek szereg nowych produktów do koparek w ramach koncepcji Rototilt Control, w tym swoje pierwsze joysticki. Za joysticki RC Rototilt zdobył dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody za wzornictwo – Red Dot Award 2023 i iF Design Award 2023.
– Gdy rozpoczynaliśmy prace nad własnymi joystickami, naszym priorytetem były wrażenia użytkowe. Te nagrody są kolejnym dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze – mówi menedżer ds. produktu Caroline Jonsson.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS