Rotar na Trasie „Ł”

Rotar na Trasie „Ł”

Trasa Łazienkowska to jedna z głównych arterii komunikacyjnych Warszawy. Oddana do użytku niemal pół wieku temu wymaga cyklicznych remontów i modernizacji. Prace muszą być realizowane etapami, teraz wyburzane są dwa wiadukty na Saskiej Kępie po wschodniej stronie Wisły. Wysłużone obiekty znikają w oczach, na ich miejscu powstaną nowe, zbudowane od podstaw. Mimo specyficznych warunków prace wyburzeniowe prowadzone przez Grupę Tree przebiegają planowo i mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.

Grupa Tree, firma specjalizująca się w kompleksowych robotach wyburzeniowych,  realizuje najtrudniejsze zadania w całej Polsce. Także te na warszawskiej Trasie Łazienkowskiej nie należą do najłatwiejszych, przebiegają bowiem na położonych przy ruchliwej arterii terenach mieszkalnych o gęstej zabudowie. Zadaniem Grupy Tree jest nie tylko rozbiórka wysłużonych wiaduktów, ale także przygotowanie terenu pod fundamenty nowych obiektów. Przeznaczone do rozbiórki wiadukty mają budowę ramową. Każda z trzech ram składa się z czterech przęseł. Ze względu na specyfikę konstrukcji rozbiórka wiaduktów musi być przeprowadzana etapami.

Do sprawnego wyburzenia wiaduktu niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Na Trasie Łazienkowskiej Grupa Tree wykorzystuje cztery duże koparki klasy 40-50 ton ze specjalistycznym osprzętem wyburzeniowym marki Rotar. Operatorzy wykorzystują gryzak RDP 32 S i nożyce tnąco-gryzące RCC 30. Ciąg dalszy w Pośredniku Budowlanym 4/2023

Powrót na górę