Steelwrist SQ90 usprawnia wyburzenia

Steelwrist SQ90 usprawnia wyburzenia

Wyburzenia nie ograniczają się dziś do prostych prac rozbiórkowych. Coraz częściej od firm wykonawczych wymaga się też wstępnego zagospodarowania odpadów, rekultywacji i przygotowania terenu porozbiórkowego pod nową inwestycję. Zmienność zadań wymaga korzystania z różnego rodzaju narzędzi roboczych. By ułatwić ich rotację, a tym samym przyspieszyć i usprawnić prowadzenie prac, Steelwrist wprowadził na rynek szybkozłącze SQ90.

Największe urządzenie w gamie SQ Auto Connection przeznaczone jest do koparek w przedziale wagowym od 40 do 70 ton i pozwala zmienić ciężką maszynę w uniwersalny i precyzyjny nośnik specjalistycznego osprzętu.
W trakcie prac wyburzeniowych trzeba zachować bezpieczeństwo i działać elastycznie. W spełnieniu obu warunków pomaga szybkozłącze SQ90 wykonane w technologii SQ z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań technicznych. Konstruktorzy Steelwrist dokonali modernizacji blokady przedniego sworznia, tak aby szybkozłącze mogło współpracować z ciężkimi narzędziami do prac rozbiórkowych. Bezpieczeństwo pracy podnosi intuicyjny wskaźnik, który pokazuje operatorowi, czy osprzęt znajduje się w odpowiedniej pozycji podczas wymiany. Czerwony wskaźnik oznacza, że zaczep jest otwarty, zielony z kolei stanowi informację dla operatora, że proces został zakończony i narzędzie zostało należycie zamontowane. Ciąg dalszy w Pośredniku Budowlanym 4/2023

Powrót na górę