Liebherr: silnik wodorowy H964

Liebherr: silnik wodorowy H964

Jako jeden z największych na świecie producentów maszyn budowlanych Liebherr jest świadomy swojej odpowiedzialności za środowisko. Grupa pracuje nad rozwijaniem różnych nowych technologii napędu – ze względu na dużą gamę produktów wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu i na różne sposoby, nie jest możliwe ograniczenie się do jednej z nich lub kilku. Wśród nich ważne miejsce zajmuje napęd wodorowy, nad którym Liebherr pracuje od kilku lat.

Goście paryskich targów Intermat mogli zapoznać się z prototypem silnika wodorowego Liebherr H964. Jest to bardzo kompaktowa, 4-cylindrowa jednostka o pojemności 9 litrów. Imponuje mocą przy niskim poziomem emisji. Wodór wtryskiwany jest bezpośrednio do komory spalania; wtrysk bezpośredni daje większy potencjał w zakresie wydajności spalania. Czyni to silniki wodorowe atrakcyjną alternatywą dla silników Diesla w bardziej wymagających zastosowaniach.
Silnik H964 zachwyca dynamiką i dużą odpornością na kurz, brud i wibracje. Wykazuje praktycznie zerową emisję CO2, a emisje NOx są znacznie poniżej obecnych wartości granicznych.

Inf. prasowa Liebherr

Powrót na górę