Intermat 2024 – podsumowanie!

Intermat 2024 – podsumowanie!

Na zakończonych właśnie paryskich targach Intermat wystawiło się 1065 firm, w tym 68% spoza Francji. Ekspozycja przyciągnęła uwagą aż 127.500 osób, które przybyły ze 130 krajów. Liczby mówią same za siebie, dodamy zatem kolejne. Jak ustalili organizatorzy, wystawcy cieszyli się z dużego zainteresowania targowych gości – podczas tegorocznej edycji odnotowali o 30% większą liczbę kontaktów dziennie w porównaniu z edycją 2018 roku. Jedna trzecia odwiedzających przyjechała z planami inwestycyjnymi mającymi na celu przyspieszenie niskoemisyjnej i cyfrowej transformacji inwestycji budowlanych.

INTERMAT 2024 przyciągał profesjonalistów, którzy przybyli w poszukiwaniu innowacji, które pozwoliłyby im sprostać wyzwaniom klimatycznym i społecznym stojącym przed budownictwem.

Na taragach pojawiło się wiele międzynarodowych firm budowlanych. Najliczniej reprezentowane były: Belgia, Holandia, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia, kraje Afryki Północnej i Turcja.
Przyznano 17 wyróżnień INTERMAT Innovation Awards, co potwierdziło innowacyjność branży w projektowaniu i produkcji sprzętu i maszyn wspierających transformację energetyczną, cyfryzację i bezpieczeństwo.

Centrum Nowych Technologii i Energii oraz Wioska Start-upów zaprezentowały technologię i sprzęt wykorzystujący nowe, alternatywne lub odnawialne źródła energii (biopaliwo, energia elektryczna, wodór), inżynierię wirtualną i cyfrową, rozwiązania w zakresie magazynowania energii i pojazdy autonomiczne.

Liczne strefy demonstracyjne maszyn, zarówno na zewnątrz, jak i na stoiskach, oraz prezentacja wszystkich maszyn elektrycznych w pomieszczeniach, dały odwiedzającym szansę na odkrycie dynamiki najnowszych osiągnięć producentów w celu poprawy bezpieczeństwa, produktywności i ochrony środowiska.

Na kolejny Intermat organizatorzy zapraszają w 2027 roku.

Powrót na górę