Rototilt nagrodzony za nowe joysticki

Rototilt nagrodzony za nowe joysticki

Firma Rototilt wprowadziła na rynek szereg nowych produktów do koparek w ramach koncepcji Rototilt Control, w tym swoje pierwsze joysticki. Za joysticki RC Rototilt zdobył dwie prestiżowe międzynarodowe nagrody za wzornictwo – Red Dot Award 2023 i iF Design Award 2023.
– Gdy rozpoczynaliśmy prace nad własnymi joystickami, naszym priorytetem były wrażenia użytkowe. Te nagrody są kolejnym dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze – mówi menedżer ds. produktu Caroline Jonsson.

Rototilt Group AB produkuje tiltrotatory, szybkozłącza koparek, narzędzia robocze i inne akcesoria dla branży budowlanej. Jesienią 2022 r. firma wprowadziła na rynek swoją koncepcję produktową Rototilt Control, w tym nowe joysticki do koparek.

– Jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za te wyróżnienia
– mówi menedżer ds. produktu Caroline Jonsson. – Naszym głównym celem jest oczywiście pozytywny odbiór przez użytkowników, ale jest to kolejny dowód na to, że nasza firma jest innowacyjna.

Przeprowadzone wśród operatorów maszyn, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, testy terenowe pozwoliły firmie Rototilt zaprojektować uchwyt, który oferuje najlepszą ergonomię, niezależnie od płci i wielkości dłoni operatora. Zdaniem Caroline materiały i design zostały starannie wyselekcjonowane, aby zapewnić wysoki poziom komfortu i stylu.

– Wiązało się to z koniecznością głębokiego przemyślenia projektu, którego celem było stworzenie dobrze funkcjonującego produktu, który poprawi środowisko pracy użytkownika – mówi Caroline. – We współpracy z projektantami produktów wykorzystaliśmy takie metody jak druk i modelowanie 3D. Wszystko, od rozmieszczenia przycisków po jakość powierzchni i wybór materiałów, zostało przeanalizowane w najdrobniejszych szczegółach.

Technologia stojąca za joystickami RC stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i skalowalność. Tak sprzęt, jak i oprogramowanie są zgodne z normą bezpieczeństwa ISO 13849. Joysticki są również przygotowane z myślą o przyszłych narzędziach roboczych i zastosowaniach.
– Uwzględniliśmy możliwości adaptacji pod względem rozmieszczenia oraz funkcji przycisków i rolek do sterowania tiltrotatorem i maszyną – mówi inżynier Mikael Häggström. – Narzędzia robocze i obszary zastosowań stale ewoluują, a my chcemy, aby pod względem technicznym joysticki RC były gotowe na zastosowania w przyszłości.

Inf. prasowa Rototilt

Powrót na górę