Tydzień pod znakiem LiuGonga
O tym, że LiuGong przeniósł do Polski swoje europejskie biura pisaliśmy w zeszłym tygodniu. To jednak nie wszystko – we środę uroczyście otwarto siedzibę w Warszawie, a we czwartek uroczystości przeniosły się do Stalowej Woli. Tu świętowano poszerzenie możliwości produkcyjnych LiuGong Dressta – z podkarpackiej fabryki do całej Europy trafiać będą nie tylko spycharki, układarki rur, ładowarki kołowe, ale i koparki.
W europejskiej fabryce LiuGong produkowane będą odtąd następujące modele:
– koparki serii E: 922E, 924E, 925E, 928E, 936E, 939E: (22 to 39 ton)
– ładowarki kołowe serii H: 848H, 856H, 877H (2.5 to 7 m3 ładowności łyżki)
To jeszcze nie wszystkie inwestycje, które zaprezentowano licznie zgromadzonym gościom we czwartek. W Stalowej Woli otwarto również nowoczesne Europejskie Centrum Badawczo - Rozwojowe Maszyn Budowlanych oraz Regionalne Centrum Dystrybucji Części Zamiennych.
Kosztem 8 mln euro stworzono nowoczesny magazyn części obu marek: LiuGong oraz Dressta, który ma zapewnić użytkownikom maszyn ich dostępność na światowym poziomie. Sprawną i szybką obsługę centrum zapewnia 18 pracowników obsługi klienta, wparcia i zarządzania oraz 12 pracowników magazynu. Magazyn wyposażony jest taże w system zarządzania SAP. Zamówione części mają być dostarczane do dealerów w Polsce tego samego dnia, a w pozostałych częściach kontynentu już w następnym dniu od zamówienia.
Traktujemy Polskę jak punkt strategiczny dla naszej firmy. Uważamy, że to świetny kraj dla chińskich inwestycji dający gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia – mówi Mr. Yindeng Wu, Prezes Zarządu LiuGong Dressta Machinery. Stawiając na rozwój stalowowolskiego zakładu oraz przenosząc do Polski centralę zlokalizowaną dotychczas w Holandii, chcemy stworzyć w Polsce regionalne centrum swojego globalnego biznesu oraz stać się jednym z kamieni milowych na Nowym Jedwabnym Szlaku – dodaje Howard Dale, Wiceprezes LiuGong Dressta Machinery
Przedstawiciele chińskiego inwestora poprzez uruchamianie nowych inwestycji w Stalowej Woli chcą zwiększyć ilość miejsc pracy dla lokalnych mieszkańców, a także zapewnić młodym inżynierom, osobom z wysokimi kwalifikacjami rozwój zawodowy bez konieczności wyjeżdżania z regionu.
(mz)