Ruszyły Volvo Days 2024 w Eskilstunie!

Volvo CE wystartowało ze swoją flagową imprezą, na której przez kolejne dni będą gościć klienci, dealerzy i entuzjaści tej marki z całego świata. My wzięliśmy udział 29 maja w dniu prasowym, na który przygotowano premiery nowych maszyn, technologii i rozwiązań. Jak zwykle obejrzeliśmy efektowny, przemyślany, dynamiczny pokaz, który jest niezmiennie punktem odniesienia dla wszystkich imprez w tej branży. Nowości było wiele, przedstawimy je zatem pokrótce, a na dłuższe opisy zaprosimy naszych Czytelników do kolejnych wydań magazynów „Pośrednik Budowlany” oraz Pośrednik Komunalny”.

Co można było zobaczyć w Eskilstunie? Volvo CE pokazało nowe koparki: EC500, EC400 i EC230, które są wyposażone w inteligentną technologię w nowym systemie elektro-hydraulicznym, jak również ulepszony interfejs (HMI), który niesie ze sobą szereg korzyści i oszczędności. Do tego prasa z całego świata mogła zobaczyć w akcji zupełnie nowe i odświeżone wozidło A40 oraz premiery wozideł przegubowych R60 i R70. 
Dla Volvo Ce niezmiernie ważna jest elektryfikacja. Swoją premierę miała pierwsza w historii firmy koparka kołowa EWR150 Electric, można było też zobaczyć elektryczne ładowarki kołowe L90 Electric i L120 Electric. Do tego szwedzki producent wprowadza nową mobilną jednostkę zasilającą PU40, która pozwala na ładowanie maszyn kompaktowych bez korzystania z sieci elektrycznej. 
Oprócz tych premier można było odwiedzić choćby stację innowacji, gdzie prezentowane są w akcji maszyny autonomiczne. W Eskilstunie także Volvo Trucks pokazało swoją bogatą gamę pojazdów elektrycznych, a Volvo Financial Services, jak dostosowuje oferty finansowe do konkretnych potrzeb swoich klientów,
Volvo Days przyzwyczaiło nas na przestrzeni lat do niezwykłych wrażeń, a obecna edycja potwierdziła, że wciąż jest to jedna z najlepszych imprez w światowej branży maszyn budowlanych.

Tekst i zdjęcia: Janek Izydor Barański