Seria Elkomix Quick Master podbija rynek

Seria Elkomix Quick Master podbija rynek

Czołowy europejski producent węzłów betoniarskich, firma ELKON, oferuje szeroki wachlarz wytwórni betonu począwszy od niewielkich, ultramobilnych, kończąc na stacjonarnych i wieżowych. Wśród nich w ostatnim czasie największym zainteresowaniem na rynku polskim cieszy się seria Elkomix Quick Master. Pod tą nazwą kryją się szybko przestawne, kompaktowe węzły betoniarskie, które wprowadziły nową perspektywę produkcji betonu.

Kompaktowe węzły betoniarskie ELKON wyróżnia zwarta budowa, dzięki której mogą zostać zainstalowane na bardzo małej, płaskiej powierzchni betonowej. Wpływa to rzecz jasna na mniejsze koszty pracy i utrzymania maszyny. W związku z tym, że każdy węzeł z serii Quick Master jest wstępnie zmontowany i okablowany w fabryce w Turcji, jego instalacja u użytkownika przebiega bardzo szybko, a produkcję betonu można rozpocząć już w ciągu kilku dni. Wiele firm ceni sobie także możliwość łatwej relokacji. Gdy tylko skończy się dany projekt, węzeł może być bezproblemowo, ekonomicznie i szybko przetransportowany w nowe miejsce produkcyjne.

Serię Quick Master firmy ELKON tworzy 7 węzłów betoniarskich. Linię tych maszyn rozpoczyna model Elkomix 35 Quick Master o wydajności 30 m³/h- przeznaczony jest do pracy na placach budowy, na których wymagane jest spełnienie międzynarodowych standardów nawet przy produkcji najmniejszej ilości betonu, chudej podbudowy czy stabilizacji. Kolejnym węzłem z tej linii jest Elkomix 60 Quick Master, legitymujący się wydajnością 55 m³/h. To właśnie ten węzeł został jako pierwszy z tej serii, zainstalowany w Polsce w 2010 r. w miejscowości Buk, koło Poznania. Oczywiście producent dostarcza także większe węzły Elkomix-90, -120 i -135 Quick Master, czyli maszyny z wydajnością w zakresie od 70 do 120 m³/h. Są one popularne wśród producentów betonu towarowego, jak i firm zajmujących się realizacją różnego typu projektów budowlanych. Z kolei ostatnie dwie betoniarnie Elkomix-160 i -200 Quick Master to maszyny wyposażone w mieszalniki dwuwałowe, z taśmowym systemem załadunku kruszywa osiągające wydajność do 175 m³/h.

Jak prezentuje się jeden z bestsellerów – węzeł betoniarski ELKON Quick Master 135 - można obejrzeć pod linkiem poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=rm6YrcxRP9k

Betoniarnie ELKON pracowały przy wielu ciekawych inwestycjach w Polsce takich jak np. budowa farm wiatrowych czy fundamentów w Zakładach Azotowych w Policach, rozbudowa cukrowni w Środzie Wielkopolskiej, przebudowa wejścia do portu w Kołobrzegu, budowa obwodnicy Łodzi A1 i A4, a także budowa Parku Wodnego Suntago i najgłębszego basenu nurkowego na świecie – Deepspot, zlokalizowanego w Mszczonowie.

Na rynku polskim pracuje już ponad 100 węzłów betoniarskich ELKON, z czego ponad połowę stanowi seria Quick Master.

Powrót na górę