Volvo zwiększa zasięg elektryków

Volvo zwiększa zasięg elektryków

Mocniejsze akumulatory, w które wyposaży teraz Volvo swoje elektryczne samochody ciężarowe o średniej ładowności, zapewnią im większy zasięg - do 450 km. Nowe akumulatory w Volvo FL i Volvo FE Electric mają o 42% większą pojemność energetyczną. Oznacza to, że mogą obsługiwać większość rodzajów tras i zadań w obszarach miejskich, a także zasilić sprzęt do urządzeń do energochłonnych zadań, takich jak wywóz śmieci lub transport na budowy. Od 2019 roku Volvo Trucks sprzedało prawie 5000 elektrycznych samochodów ciężarowych w 40 krajach na całym świecie. Celem firmy jest, aby do 2030 roku połowa całkowitej sprzedaży samochodów ciężarowych na świecie pochodziła z pojazdów elektrycznych.

– Dzięki zasięgowi do 450 km nasze elektryczne ciężarówki są gotowe do zastąpienia całej floty miejskich samochodów ciężarowych z silnikiem Diesla naszych klientów. Volvo FL i FE Electric wytwarzają minimalną emisję i hałas, co jest korzystne dla klimatu, kierowcy i wszystkich osób mieszkających i poruszających się w mieście – mówi Jessica Sandström, SVP Product Management w Volvo Trucks.
Większa pojemność oznacza, że do uzyskania tej samej mocy potrzeba mniejszej ilości akumulatorów. Jeśli zadania klientów wymagają krótszych zasięgów, mogą oni zwiększyć swoją ładowność, używając mniej akumulatorów – przy wzroście ładowności o 500 kg na każdy akumulator, który nie jest przewożony.
⁃ Dla niektórych klientów ważniejsze jest uzyskanie dodatkowej ładowności, niż maksymalizacja zasięgu. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami przy wyborze najlepszego rozwiązania. – mówi Jessica Sandström.

⁃  Dzięki ulepszonym akumulatorom Volvo FL Electric ma teraz zasięg do 450 km, a Volvo FE Electric do 275 km.

Zastępując na typowej trasie samochód ciężarowy Volvo FL lub Volvo FE z silnikiem Diesla wersją elektryczną, wykorzystującą ekologiczną energię elektryczną, można by zaoszczędzić około 30 ton CO2 rocznie.
Odświeżone Volvo FL i FE Electric można już zamawiać, a dostawa planowana jest na jesień 2023 r.

 Inf.prasowa Volvo Trucks

Powrót na górę