Develon uzupełnił linię koparek wyburzeniowych

Develon uzupełnił linię koparek wyburzeniowych

Develon DX140RDM-7 to najnowszy model tej firmy, uzupełniający linię koparek wyburzeniowych Podobnie jak trzy większe modele (od 31 do 61 ton), nowa koparka o masie 22,5 może mieć wiele konfiguracji, oferując klientom szereg rozwiązań zależnie od wykonywanych prac. A wersja wielozadaniowa może być wykorzystywana do innych zastosowań poza pracami wyburzeniowymi. 

Koparka DX140RDM-7 oferuje większy wybór możliwości, począwszy od konfiguracji stałej,  dostępnej wyłącznie w tym modelu. W tym wariancie maszyna jest wyposażona w wysięgnik wyburzeniowy bez możliwości wymiany. W konfiguracji stałej maszyna ma imponujący zasięg 16 m. Zalecana maksymalna masa narzędzia roboczego w tym trybie wynosi 1450 kg

Podobnie jak większe maszyny z gamy DX140RDM-7 dostępny jest także w wersji wykorzystującej wysięgnik modułowy wraz z mechanizmem blokady hydraulicznej, co pozwala użytkownikowi wybierać pomiędzy ramieniem wyburzeniowym a ramieniem kopiącym na tej samej maszynie. 
 
W wersji wymiennej DX140RDM-7 wysokość do sworznia i maksymalna masa narzędzia roboczego wynoszą odpowiednio 14 m i 1450 kg (z uwzględnieniem opcjonalnej 2 m przedłużki). Wszystkie podzespoły takie jak podwozie, odchylana kabina i gąsienice pozostają jednakowe w obydwu konfiguracjach, różnice dotyczą modułowej konstrukcji wysięgnika oraz mechanizmu blokady hydraulicznej, które pozwalają użytkownikom na wybór pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym. 
 
Nowatorska konstrukcja sprawia, że procedura zamiany pomiędzy wysięgnikiem rozbiórkowym, a wysięgnikiem do prac ziemnych jest łatwa do przeprowadzenia i pozwala na wykonywanie różnych rodzajów prac przy tym samym projekcie.
 Konstrukcja z wymiennymi wysięgnikami pozwala również na montaż wysięgnika do prac ziemnych na dwa sposoby, co łącznie tworzy trzy konfiguracje maszyny podstawowej. 
 

Więcej informacji o produktach Develon znaleźć można na stronie www.develon-ce.com www.maszynybudowlane.pl

Powrót na górę