Varso Tower – co widać z góry?

Varso Tower – co widać z góry?

Jest najwyższy w Warszawie, Polsce, a nawet w całej Unii Europejskiej. Wieżowiec Varso Tower przy ulicy Chmielnej to biurowiec o powierzchni 70 tys metrów kwadratowych. W ubiegłym tygodniu odbywał się tam szczyt klimatyczny TOGETAIR, dzięki czemu osobiście mogliśmy sprawdzić, czy faktycznie da się z niego spojrzeć z góry na Pałac Kultury. I owszem, da się. Po więcej zdjęć zapraszamy do naszego facebooka lub na instagram, a tu podajemy kilka ciekawostek o budynku.

Varso Tower to część kompleksu Varso Place. Wieża ma wysokość 310 metrów i 53 piętra. Cały kompleks został zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners, która może się pochwalić projektami zrealizowanymi i i nagradzanymi na całym świecie, jak siedziba Apple w Kalifornii czy przebudowany Reichstag w Berlinie lub HSBC Tower w Hong Kongu.

Budynek ma certyfikat WELL Core & Shell, który potwierdza spełnianie normy z zakresu zdrowego budownictwa. Poziom Gold to dowód, że budynek zaprojektowano z troską o pracujących w nim ludzi. Ich komfort i bezpieczeństwo. Certyfikat WELL bierze pod uwagę sto parametrów, jak dostęp do świeżego powietrza, jakość wody i oświetlenia, akustykę, komfort termiczny i bezpieczeństwo sanitarne.

Varso Tower może się pochwalić o wiele większą ilością świeżego powietrza w biurach niż przewidują normy. Filtry zatrzymują zanieczyszczenia i pyły PM10 oraz PM 2,5. Pracownicy biur mają doskonały dostęp do światła naturalnego, ponieważ większość powierzchni każdego piętra znajduje się w odległości mniej niż 7 metrów od okien.

Powrót na górę