Intermat 2024: Nowe elektryki Komatsu

Intermat 2024: Nowe elektryki Komatsu

W Paryżu Komatsu prezentuje trzy nowe elektryczne minikoparki – PC20E, PC26E i PC33E. – Angażujemy się w rozwój innowacyjnych i zrównoważonych technologii, które spełniają zmieniające się potrzeby naszych klientów – deklaruje Emanuele Viel, menedżer Utility w Komatsu Europe. Nowe minikoparki pozwalają na bezemisyjną pracę bez uszczerbku dla wydajności. Mogą również przepracować cały dzień na jednym  ładowaniu.

– Komatsu wyznaczyło sobie ambitny cel, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., co oznacza praktycznie wyeliminowanie emisji dwutlenku węgla nie tylko z naszych własnych zakładów i podczas korzystania z naszych produktów, ale także z miejsc pracy naszych klientów. Celem Komatsu jest wprowadzenie różnorodnej gamy zelektryfikowanych urządzeń budowlanych – kontynuje Emanuele Viel.

Modele PC20E, PC26E i PC33E pozwalają na bezemisyjną pracę. Dzięki redukcji hałasu poprawił się komfort operatora i otoczenia miejsca pracy. Wysoki moment obrotowy i natychmiast dostarczana moc sprawiają, że koparki poradzą sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami.
Koparki wyposażone są w akumulatory o dużej pojemności, które na jednym ładowaniu zapewniają możliowość pracy przez cały dzień. Silniki elektryczne wymagają mniej konserwacji niż wysokoprężne, co obniża koszty eksploatacji. Masa robocza maszyn spełnia europejskie wymagania dotyczące możliwości transportu na przyczepie. Ładowanie modeli PC20E i PC26E możliwe jest poprzez wbudowaną ładowarkę

Nowe elektryczne minikoparki można obejrzeć na stoisku Komatsu na targach Intermat 2024 (hala 5b), gdzie specjaliści firmy czekają przez wszystkie dni targów gotowi, by odpowiadać na wszelkie pytania zainteresowanych osób.

Fot. Komatsu Europe

Powrót na górę