Intermat: Bobcat zaperezentował e-teleskop

Intermat: Bobcat zaperezentował e-teleskop

Kolejny ważny wystawca targów INTERMAT 2024 – Bobcat po raz pierwszy zaprezentował koncepcyjną elektryczną ładowarkę teleskopową, udowadniając, że zrównoważony rozwój i wydajność mogą iść w parze. Ładowarka teleskopowa Bobcat TL25.60e, zasilana akumulatorami chłodzonymi cieczą, zapewnia udźwig i nośność znamionową odpowiadające wartościom oferowanym przez odpowiednik z silnikiem wysokoprężnym. Bobcat nie ukrywa, że opracowywanie tej maszyny nie zakończyło się i nie jest ona jeszcze dostępna.

Bobcat TL25.60e ma znamionowy udźwig roboczy (ROC) 2,5 t, co odpowiada wydajności odpowiednika napędzanego silnikiem wysokoprężnym. Trzy niezależne silniki elektryczne zapewniające maksymalną skuteczność, przekładnia hydrostatyczna zwiększająca wydajność, prędkość maksymalna 25 km/h i te same super kompaktowe wymiary, jak w konwencjonalnym modelu Bobcat TL25.60 – ta najnowocześniejsza konstrukcja koncepcyjna zapewnia niski poziom hałasu, niewielkie koszty użytkowania i imponującą wszechstronność.
 
– Podobnie jak odpowiednik z silnikiem spalinowym, Bobcat TL25.60e skonstruowano z myślą o wszechstronności – powiedział Serge Boyer, dyrektor produktu ds. ładowarek teleskopowych w Bobcat EMEA. – Dzięki niewielkim rozmiarom, niskiemu poziomowi hałasu i bezemisyjnej pracy ten koncepcyjny podnośnik teleskopowy nadaje się do bardzo zróżnicowanych zastosowań, włączając w to pracę na ograniczonym terenie oraz w centrum miast.
 
Vijay Nerva, kierownik ds. innowacji w Bobcat EMEA, skomentował: – W firmie Bobcat jesteśmy zaangażowani w tworzenie innowacyjnych konstrukcji, w których nacisk położono na najnowocześniejsze rozwiązania i na dobre samopoczucie operatora. Nasza integracja ergonomii i cyfryzacji, czego przykładem może być przezroczysty ekran T-OLED, pozwala nam wprowadzać interaktywne funkcje z możliwością konfiguracji bez pogorszenia komfortu i przestronnego wnętrza naszych kabin. Wierzymy, że to płynne połączenie rozwiązań cyfrowych i konstrukcji zorientowanej na operatora ma potencjał zmiany przyszłości branży sprzętu budowlanego na lepsze.

Inf. prasowa Bobcat

Powrót na górę