Mecalac eS1000 w 100% elektryczna!

Mecalac eS1000 w 100% elektryczna!

W 2022 r. Mecalac wprowadził na rynek pierwszą koparkę elektryczną e12, teraz dołączyła dołączyła do niej elektryczna ładowarka obrotowa. Model eS1000 jest wyrazem zaangażowania firmy Mecalac w zrównoważony rozwój oraz wpisuje się kontynuację idei innowacyjności, stanowiącej DNA tej francuskiej marki. Oparty na modelu AS1000 z silnikiem wysokoprężnym, eS1000 nie emituje szkodliwych gazów. Hałas i wibracje zostały również znacząco zredukowane, umożliwiając korzystanie z maszyny zarówno w pomieszczeniach, jak i miejscach, w których generowanie hałasu nie jest wskazane.

Budowa ładowarki obrotowej zapewnia oszczędność ruchu, co przekłada się na skrócenie czasu cyklu, zmniejszenie hałasu i innych uciążliwości. Dodatkowo zmniejsza koszty konserwacji i ryzyko wypadków, a także wpływ maszyny na środowisko.
Podczas gdy wersje ładowarki obrotowej z silnikiem wysokoprężnym ograniczają zużycie paliwa dzięki wspomnianej ekonomii ruchu, elektryczna wersja ładowarki eS1000 zużywa tylko odpowiednią ilość energii do operacji budowlanych i optymalizuje zużycie baterii, zapewniając bezprecedensową 8-godzinną autonomię.
Jeśli chodzi o stabilność, wszystko, co jest podnoszone przez łyżkę z przodu, po zablokowaniu tylnej osi, można obrócić o 180° bez utraty stabilności, nawet przy całkowicie skręconych kołach. Dzięki takiej stabilności, we wszystkich pozycjach i na każdym terenie, ładowarka obrotowa jest w stanie radykalnie zmienić logistykę placów budowy, niezawodnie i bezpiecznie pokonując z łatwością każdą przeszkodę.

Seria Mecalac e - ekologiczne miejsce pracy bez kompromisów

Mecalac po raz kolejny rewolucjonizuje miejskie place budowy dzięki nowej gamie produktów w 100% elektrycznych. Trzy elektryczne maszyny Mecalac na tym samym placu budowy pozwolą zaoszczędzić średnio 64 tony CO² rocznie w porównaniu z tymi samymi modelami wyposażonymi w silniki wysokoprężne. Ponadto bezemisyjne rozwiązanie Mecalac ograniczy zanieczyszczenie hałasem dzięki możliwości pracy w pomieszczeniach, a także koszty związane z konserwacją i eksploatacją (paliwo jest zastępowane energią elektryczną).

Inf. prasowa Mecalac

Powrót na górę