Volvo EC950F – Imponuje nie tylko wielkością

Volvo EC950F – Imponuje nie tylko wielkością

Konstrukcja dziewięćdziesięciotonowej koparki gąsienicowej Volvo EC950F stanowi idealne połączenie mocy i stabilności, co gwarantuje osiągnięcie maksymalnej wydajności nawet w najtrudniejszych zastosowaniach. Zaprojektowana z myślą o szybkim i efektywnym wykonywaniu prac maszyna spełnia wymogi firm z branży wydobywczej.

Koparka Volvo EC950F sprawdza się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach. Utrzymujące się stale na wysokim poziomie ciśnienie hydrauliczne sprawia, że koparka wyróżnia się znakomitą siłą kopania, zwłaszcza podczas pracy w twardych i ciężkich materiałach. Zoptymalizowany układ hydrauliczny zwiększa moc pompy, co przekłada się na szybszą i bardziej płynną pracę, zaś układ elektrohydrauliczny steruje przepływem na żądanie i zmniejsza straty wewnętrzne. Ponadto koparka EC950F jest wyposażona w zawór priorytetowy funkcji obrotu wysięgnika. Dziewięćdziesięciotonowa koparka jest napędzana silnikiem Volvo D16 o mocy 450 kW, który wyróżnia wysoki moment przy niskich prędkościach obrotowych oraz spełnia wymogi najnowszej normy emisji spalin.
Unikatowy pod względem charakterystyki tryb ECO opracowany przez konstruktorów Volvo sprawia, że koparka EC950F zużywa bardzo mało paliwa. Ciąg dalszy w Pośredniku Budowlanym 4/2023

Więcej w tej kategorii: « Nowe koparki „X” JCB
Powrót na górę