Lżejsza praca ze lżejszym plecakiem

Lżejsza praca ze lżejszym plecakiem

Bezprzewodowy wibrator pogrążalny z napędem akumulatorowym Wacker Neuson – noszony przez operatora w wygodnym plecaku – od początku robił wrażenie samym pomysłem. Urządzenie gwarantuje operatorowi maksymalną elastyczność na placu budowy podczas zagęszczania betonu. Nie ma problemu z kablem, jest bezpieczniej i po prostu swobodniej. Jest to ważne szczególnie podczas pracy w szalunkach i na rusztowaniach. Mocny akumulator zapewnia energię na cały dzień pracy. Podcza targów Intermasz przekonaliśmy się, że wibrator został udoskonalony – jest jeszcze lżejszy!

Wibrator waży obecnie (z akumulatorem BP500) tylko 10 kg. Sama konstrukcja plecaka już wcześniej gwarantowała dobre rozłożenie ciężaru i swobodę noszenia, jednak teraz jest to jeszcze wygodniejsze.
Swoboda, wygoda pracy to nie wszystko – ważne jest bezpieczeństwo, które zapewnia brak kabli leżących na ziemi lub ciągnących się za urządzeniem. Wszystko podłącza się bezpośrednio do plecaka. Można podłączać części z różnymi długościami węży i średnicami buławy.
Akumulator wymienia się łatwo, bez użycia narzędzi. Jest to zresztą model, który można wykorzystywać także w innych urządzeniach Wacker Neuson – ubijakach i zagęszczarkach. (mz)

Fot. Jan Izydor Barański

Powrót na górę