Autonomia w kopalni miedzi

Autonomia w kopalni miedzi

W kopalni Bagdad (Arizona, USA) rozpoczęły się prace nad przekształceniem floty 33 wozideł Cat® 793 w autonomiczny system transportu (AHS) wykorzystujący system Cat MineStar™. Na świecie, u 15 klientów, pracuje już ponad 620 autonomicznych wozideł Caterpillar. Działając autonomicznie, ciężarówki te przewiozły ponad 6,3 miliarda ton materiału i przejechały ponad 230 milionów km nie powodując żadnych szkód.

– Dzięki współpracy z Ctaerpillar staniemy się pierwszą kopalnią miedzi w USA, która wdroży w pełni autonomiczny system transportu. Cieszymy się na liczne korzyści, jakie przyniesie to naszej działalności i pracownikom w Bagdadzie – powiedziała Kathleen Quirk, prezes Freeport-McMoRan. – Spodziewamy się, że trzyletni projekt poprawi bezpieczeństwo, zoptymalizuje naszą flotę, zmniejszy emisję gazów cieplarnianych poprzez skrócenie czasu przestojów i umożliwi nam czerpanie korzyści z przyszłego postępu technologicznego w zakresie elektryfikacji.

– Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z FCX podczas przejścia na w pełni autonomiczny transport w kopalni Bagdad – powiedziała Denise Johnson, prezes grupy Caterpillar Resource Industries. – Autonomiczna praca wozideł Cat 793 zwiększa bezpieczeństwo i produktywność oraz skraca czas przestojów. Caterpillar będzie kontynuować współpracę z Freeport i innymi firmami wydobywczymi, aby wprowadzać nowe technologie wspierające ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Inf. prasowa Caterpillar

Powrót na górę