Nowe wozidła elektryczne AUSA

Nowe wozidła elektryczne AUSA

W listopadzie w Saragossie odbywać się będzie kolejna edycja targów Smopyc. AUSA zaprezentuje tu nowe wozidła D101AEA oarz D101AEA Compact. AUSA zaprezentuje cały swój park dostępnych pojazdów elektrycznych, w tym: wozidło D151AEG o ładowności 1500 kg oraz ładowarkę teleskopową T164E, jak również szeroką gamę pojazdów z silnikami spalinowymi, obejmującą łącznie 15 modeli, w tym wozidła, terenowe wózki widłowe i ładowarki teleskopowe.

Nowe modele D101AEA i D101AEA Compact mają ładowność 1000 kg, wyposażone są w skrzynię umożliwiającą wyładunek wysoki oraz do przodu. Oba modele zbudowano na tej samej platformie, jednak ich środowiska pracy prezentują się inaczej : o ile model D101AEA to wąskie wozidło (108 cm) przeznaczone do drobnych robót komunalnych w przestrzeniach z ograniczonymi możliwościami manewrowania, takich jak wykopy i niewielkie prace związane z architekturą krajobrazu, o tyle model D101AEA Compact jest wyposażony w małe 12-calowe koła, które pozwalają zredukować całkowitą szerokość maszyny do zaledwie 100 centymetrów. W konsekwencji ten model elektryczny może wjechać przez drzwi do budynków i mieszkań, stając się idealnym partnerem do robót rozbiórkowych prowadzonych wewnątrz.

Oba modele są wyposażone w pakiet akumulatorów o maksymalnej mocy 17,3 kW oraz dysponują momentem napędowym 130 Nm, co pozwala im na pokonywanie każdego rodzaju terenu oraz dorównanie osiągom wozideł z silnikiem Diesla.
Pojemność akumulatorów litowo-jonowych wynosi 9,3 kWh, a ich ładowanie z poziomu 20% do 80% trwa zaledwie dwie godziny przy bezpośrednim podłączeniu do sieci elektrycznej 230 V, lub jedną godzinę, w przypadku użycia szybkiej ładowarki zewnętrznej.

Inf. prasowa AUSA

Powrót na górę