Bobcat rozpocznie produkcję w Meksyku

Bobcat rozpocznie produkcję w Meksyku

– Inwestycja o wartości 280 mln EUR zwiększy moce produkcyjne, pozwalając na zaspokojenie popytu klientów w obliczu rozwoju firmy – 
Doosan Bobcat ogłosił plany dotyczące nowego zakładu produkcyjnego w Monterrey w Meksyku, który ma rozpocząć produkcję na początku 2026 r.  Inwestycja ta, planowana na ok. 280 mln EUR, rozszerzy istniejący globalny potencjał marki Bobcat, zapewniając dodatkowe moce produkcyjne do wytwarzania wybranych modeli ładowarek gąsienicowych i o sterowaniu burtowym. Nowy zakład ma zapewnić dodatkowe 600–800 miejsc pracy w regionie.

– Notujemy zwiększony popyt na nasze produkty – powiedział Scott Park, dyrektor generalny Doosan Bobcat. – Cieszymy się, że możemy rozwijać nasz potencjał, aby zaspokoić popyt na rozwiązania Bobcat na całym świecie.  
 
Zakład produkcyjny o powierzchni 65 tys. m2 powinien zwiększyć potencjał produkcji ładowarek kompaktowych Bobcat w Ameryce Płn. o 20%. Bobcat zastosuje tam najnowocześniejsze rozwiązania, kładąc szczególny nacisk na jakość, precyzję i wydajność energetyczną. Placówka w Monterrey będzie produkować ładowarki kompaktowe do dystrybucji w Ameryce Północnej.
 
– Utworzenie zakładu w Monterrey w Meksyku pozwoli zaspokoić rosnący popyt w Ameryce Północnej i pozwoli naszym zakładom produkcyjnym w Dobris w Republice Czeskiej skoncentrować się na wytwarzaniu produktów dla regionu EMEA na miejscu. Globalnie Bobcat będzie lepiej służyć klientom, rozszerzając moce produkcyjne i skracając czas oczekiwania na maszyny – powiedział Gary Hornbacher, prezes Doosan Bobcat na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).
 
Nowa lokalizacja została wybrana po szczegółowej analizie rozbudowy istniejących obiektów Bobcat oraz uwzględnieniu potencjału dalszego rozwoju w różnych miejscach na świecie. Monterrey zostało wybrane m.in. ze względu na rozbudowany sektor przemysłowy, wykwalifikowany personel, odległość do Stanów Zjednoczonych, konkurencyjność kosztów oraz rozwinięte środowisko biznesowe.   

Inf. prasowa Bobcat

Powrót na górę