INTERMAT 2024 dba o środowisko

Na kilka miesięcy przed spotkaniem w Paryżu organizatorzy targów INTERMAT proponują wszystkim wystawcom przygotowanie się do udziału w imprezie z maksymalnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Jest wiele prostych sposobów na ograniczenie naszego wpływu na środowisko, a skupianie takiej ilości osób i sprzętu, budowa stoisk, transport, zużycie energii itp. w jednym miejscu i czasie może mieć tu ogromne znaczenie. Zarówno na plus, jak i na minus. Stąd podpowiedzi i rady organizatorów dla wystawców INTERMATU.

W zmniejszeniu śladu węglowego pomoże wykorzystanie autobusów elektrycznych wożących targowych gości z lotniska czy też bezemisyjnych pojazdów poruszających się po jego terenie. Zmniejszenie ogrzewania o 10% może być niezauważalne dla uczestników, jednak przyniesie duże efekty w zużyciu energii.
Warto wyłączać chwilowo nieużywany sprzęt, zwłaszcza odłączać go od sieci poza godzinami targów. Lepiej jest nie używać zwykłych żarówek, lecz oświetlenia LED
Ekologiczne podejście można także wykazać przy budowie swojego stoiska – wykorzystując elementy wielokrotnego użytku, wynajmując stojaki, meble, wykładziny. Dotyczy to także takiego wyposażenia, jak naczynia wielokrotnego użytku, najlepiej lokalne, francuskie, lub z materiałów nadających się do recyklingu. Aby zmniejszyć emisję pochodzącą z transportu, można także dokonywać zbiorczych zamówień z innymi wystawcami.

Organizatorzy w trosce o środowisko likwidują w najwyższym możliwym stopniu wykorzystanie materiałów drukowanych – jak mapki, opaski, wejściówki czy katalogi targowe.
Także projektując i szykując publiczne strefy targowe ogranizatorzy wykorzystują materiały przyjazne dla środowiska, możliwe do powtórnego wykorzystania lub recyklingu.

Inf. prasowa INTERMAT

Powrót na górę