Nowy prezes HCME

Nowy prezes HCME

Z dniem 1 kwietnia 2024 stanowisko prezesa i dyrektora generalnego (CEO) Hitachi Construction Machinery (Europe) obejmie Francesco Quaranta. Zastąpi on Takaharu Ikedę, który będzie nadal pełnił funkcję prezesa zarządu w HCME i regionalnego dyrektora generalnego HCM na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północno-Zachodnią (EMEA).
Francesco wnosi do HCME ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w sektorze maszyn, Uzyskał tytuł MBA w zakresie zarządzania operacyjnego i finansów, dyplom z ekonomii, a ostatnio certyfikat w zakresie sztucznej inteligencji i jej wpływu na strategie biznesowe.

Pracując we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Szwajcarii Francesco mówi biegle po angielsku i francusku oraz w ojczystym języku włoskim. Obecnie będzie mieszkał w Amsterdamie.

- Jestem zaszczycony zaufaniem, jakie obdarzono mnie powołując na to stanowisko – powiedzia Francesco. – Produkty i usługi Hitachi Construction Machinery są powszechnie uznawane za niezawodne. Jestem podekscytowany planami rozwoju technologii w tak solidnym asortymencie produktów, który zdefiniuje jeszcze silniejszą przyszłość. Razem z naszymi partnerami utorujemy drogę do jeszcze lepszej obsługi klienta.

– Chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie i wsparcie, jakie we mnie obdarzyli, gdy przez ostatnie trzy lata pełniłem funkcję prezesa i dyrektora generalnego HCME – powiedział dotychczasowy CEO HCME Ikeda-san. – To był innowacyjny i inspirujący okres w historii firmy, obejmujący okres od obchodów 50. rocznicy po prezentację pierwszej gamy koparek elektrycznych Hitachi na targach Bauma 2022. Jestem zachwycony perspektywą dalszej pracy w Amsterdamie z HCME i moją szerszą rolą w regionie EMEA.

In. prasowa HCME

Powrót na górę