Manitou zelektryfikuje używane maszyny!

Manitou zelektryfikuje używane maszyny!

Grupa Manitou podpisała wyłączną 12-miesięczną umowę partnerską z firmą Kiloutou dotyczącą i elektryfikacji używanych ładowarek teleskopowych wprowadzonych oryginalnie na rynek z silnikiem spalinowym. Modernizacja tych maszyn wydłuży ich żywotność przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko, w szczególności emisji dwutlenku węgla. To znakomita inicjatywa dająca nowe życie maszynom, które dzięki temu będą mogły pracować jeszcze przez wiele lat, niezależnie od zaostrzania przepisów wprowadzanych w ramach walki ze zmianami klimatycznymi.

Manitou Group i Kiloutou Group połączyły siły, aby rozpocząć ważny projekt. W ciągu najbliższych dwóch lat testowana będzie techniczna i ekonomiczna skuteczność elektryfikacji ładowarek teleskopowych, zaprojektowanych i wprowadzonych na rynek z silnikami spalinowymi. Realizacja umowy zacznie się od modernizacji używanej ładowarki teleskopowej Manitou z napędem spalinowym. Zostanie ona zdemontowana i ponownie zmontowana już z napędem elektrycznym w zakładzie produkcyjnym Manitou Group w Ancenis, a następnie przetestowana w rzeczywistych warunkach w centrum testowym Kiloutou niedaleko Lille. Po tym, jak maszyna pomyślnie przejdzie test, Manitou Group będzie mogła oferować zestawy do elektryfikacji swoich maszyn wyłącznie dla Kiloutou Group. Zestawy te składają się z kilku komponentów, w tym akumulatora litowo-jonowego, i otwierają możliwość przejścia z silników spalinowych na w pełni elektryczne silniki o wyjątkowo małym wpływie na środowisko naturalne.

Michel Denis, prezes i dyrektor generalny Manitou Group, mówił o zaletach tego projektu: Szukaliśmy alternatywy dla naszych już pracujących maszyn spalinowych, aby zrobić kolejny krok w tym kierunku zmniejszania wpływu na środowisko naturalne. Kiloutou jest szczególnie otwarte na tego typu rozwiązania, dlatego będziemy wspólnie pracować nad stworzeniem zestawów modernizacyjnych. Celem jest wydłużenie okresu użytkowania naszych produktów przy jednoczesnym zmniejszeniu naszego śladu węglowego.
Większość prac modernizacyjnych w ramach tego partnerstwa będzie dotyczyć maszyn, które Kiloutou posiada w swojej flocie na wynajem od około pięciu lat. Wariant ten odpowiada na potrzebę przyspieszenia przejścia na maszyny niskoemisyjne. Poprzez wydłużenie okresu użytkowania sprzętu, który jest w pełni sprawny, modernizacja spełnia warunki zrównoważonego rozwoju, jak i GOZ. Po doposażeniu w zestawy elektryczne zmodernizowane maszyny będą dostępne w oddziałach Kiloutou we Francji.

Inf. prasowa Manitou Group

Powrót na górę