INTERMASZ 2024 – relacja z Poznania

INTERMASZ 2024 – relacja z Poznania

W styczniu każdego roku branża budowlana spotyka się w Poznaniu. Targi BUDMA nieodmiennie przyciągają tysiące odwiedzających, stąd Międzynarodowe Targi Poznańskie nigdy nie narzekają na chętnych do wystawienia się tu z nowościami. W tym roku naszą uwagę przyciągnął oczywiście pawilon 7A, gdzie odbywały się towarzyszące głównej imprezie co dwa lata targi INTERMASZ. Warto było wybrać się do stolicy Wielkopolski, by na własne oczy przekonać się, jak miewa się branża targowa w 2024 roku. Czy troska o jak najmniejszą emisję śladu węglowego powstrzymuje ludzi przed podróżowaniem, nawet w sprawach biznesowych? Czy wybieramy kontakty online zamiast osobistych?

Jak wyglądają Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ w 2024 roku? Inaczej. Przede wszystkim brakowało nam dużych maszyn. Nawet w halach wystawiane były tu przecież nie tak dawno choćby i duże ładowarki Volvo. Zresztą maszyn Volvo, JCB, Caterpillar, Komatsu, LiuGong czy Develon próżno było tu szukać.
Dwie duże firmy – HKL Baumaschinen Polska i EWPA - przywiozły średnie i małe ładowarki, minikoparki. Kramer, Kubota, Case – to rzucało się w oczy. W hali Intermaszu największy był chyba ciągnik John Deere i podobny sprzęt rolniczy i komunalny. Eksponowała je firma Agrosharing wypożyczająca maszyny budowlane. Efektowne i duże maszyny wystawiał też Korbanek.

Ponadto halę zdominowały dźwigi, żurawie,żurawiki, dźwignice itp. Rozczarowanie? A może po prostu zmieniły się czasy? Na targi przyjechało wiele osób, jednak mniej niż na BUDMĘ rok temu. Być może wystarcza im już przekaz online w mediach społecznościowych? To dość powszechny już widok – wpatrzony w ekran smartfona ktoś na „lajfie”. Cz y to już tak będzie?

Wydaje się jednak, że nie. Zbyt wiele maszyn, pokazów i nowości szykowanych jest na targi INTERMAT w Paryżu. O tych targach słyszymy wiele i choć niektórych firm na pewno tam nie zobaczymy i tak będą to targi w dobrym, starym stylu.
A jak będzie w Kielcach? Już w kwietniu mamy tam w jednym terminie targi Autostrada-Nowa Infrastruktura oraz Ekotech. Zatem do zobaczenia za dwa miesiące!

Magdalena Ziemkiewicz

Powrót na górę