Sięgają tam, gdzie inne nie sięgną Wyróżniony

Sięgają tam, gdzie inne nie sięgną

Mecalac ogłasza wprowadzenie na rynek głowic obrotowych MR50 oraz MR60 oraz pasujących do nich łyżek skarpowych. Głowice obrotowe Mecalac MR50 oraz MR60 dostępne są do koparek gąsienicowych i kołowych Mecalac wyposażonych w szybkozłącze hydrauliczne CONNECT. W Europie Północnej głowice obrotowe są w powszechnym użyciu i popyt na nie cały czas rośnie. Koparki Mecalac, słynące z wszechstronności i manewrowości, po wyposażeniu w nowe głowice obrotowe MR50 lub MR60 będą oferować jeszcze więcej możliwości wykorzystania.

Zintegrowane rozwiązanie firmy Mecalac składa się z montowanej fabrycznie głowicy obrotowej pomiędzy dwoma szybkozłączami CONNECT oraz specjalnie skonstruowanej łyżki skarpowej. Głowice obrotowe MR50 oraz MR60 pozwalają na obrót w zakresie 360° w obu kierunkach, jak również przechylanie o 40° w lewo i w prawo różnego rodzaju osprzętu, również narzędzi hydromechanicznych, takich jak chwytaki.
Rozwiązanie to sprawia, że głowice Mecalac sięgają tam, gdzie inne nie sięgną.

Véronique Kennerson, specjalistka ds. koparek w Mecalac, wyjaśnia: – Głowice obrotowe Mecalac pomiędzy dwoma szybkozłączami CONNECT to bardzo nowatorskie rozwiązanie w maszynach najnowszej generacji. Dzięki pełnej integracji z maszyną zwiększają one jeszcze uniwersalność i wydajność koparek Mecalac. Dzięki umieszczeniu pomiędzy dwoma szybkozłączami CONNECT operator może zdjąć albo samo narzędzie, albo całą głowicę z narzędziem, aby np. natychmiast powrócić do pracy z łyżką 4x1 lub ładowarkową. Głowica obrotowa Mecalac, mimo że jest bardzo solidna i ma moment obrotowy należący do najwyższych na rynku, jest również jedną z najlżejszych głowic, dzięki czemu dostępna moc maszyny się nie zmniejsza.

Niezrównana stabilność koparek Mecalac sprawia, że są one idealną podstawą dla głowic obrotowych. Przydatne okazują się tutaj opatentowane rozwiązania kinematyczne Mecalac. Położenie wysięgnika, przesuniętego daleko w tył okazuje się bardzo korzystne, gdy na jego końcu znajdzie się dodatkowa masa, gdyż działa ona wtedy jak przeciwwaga.
Wychylenie górnej części wysięgnika (dostępne w standardzie) w połączeniu z głowicą obrotową dodatkowo jeszcze zwiększa zasięg pracy koparek Mecalac. Operatorzy mogą kopać rowy głębsze niż do tej pory, również równolegle do maszyny.

Połączenie wychylenia wysięgnika i głowicy obrotowej zapewnia niemal nieskończone możliwości wykorzystania. Oznacza to dokładniejszą i szybszą pracę, ogranicza relokację maszyny oraz, co równie ważne, zwiększa bezpieczeństwo na terenie robót.
 
Głowice obrotowe Mecalac są objęte dwuletnią gwarancją producenta.
Są one już dostępne dla koparek kołowych 11MWR oraz 9MWR. Do końca roku będą one stopniowo wprowadzane do koparek gąsienicowych 8MCR oraz 10MCR, a następnie będą kolejnych modeli.

Powrót na górę