Nowa ładowarka kołowa Bobcat L95

Nowa ładowarka kołowa Bobcat L95

Bobcat rozszerza ofertę kompaktowych ładowarek kołowych, wprowadzając nowy model najwyższej klasy – L95 i uzupełniając linię modeli L85 oraz L75 wprowadzonych odpowiednio w 2021 i 2022 r. Nowy model L95 Premium oferuje wyjątkowe połączenie wysokiej mocy, intuicyjnego sterowania, komfortu operatora, łatwości użytkowania oraz elastyczności osprzętu dostępnych w L75 oraz L85. Zastosowano tu najnowsze rozwiązania dostępne również w wersjach L75 oraz L85 na 2024 r., wprowadzone w oparciu o opinie klientów. L95 jest idealna do prac w budownictwie, kształtowaniu krajobrazu, produkcji przemysłowej, recyklingu, wynajmie maszyn i wielu innych zastosowań, również w rolnictwie.

O maszynie opowiada Jiri Karmazin, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat. – Wysoką wydajność L95 zapewnia połączenie potężnego silnika Bobcat 75 KM, układu hydraulicznego i maksymalnej prędkości jazdy 40 km/h. Podobnie jak w L75 oraz L85 dochodzi do tego wygodna i przestronna kabina, jak również wysoka stabilność i udźwig oraz imponujące siły odspajania, nacisku i uciągu oraz szeroka gama osprzętu Bobcat. System Automatic Ride Control chroni operatorów przed przeciążeniami przenoszonymi z nierówności terenu.

Operatorzy L95 mogą teraz w stojącej maszynie zmienić bieg z pierwszego na drugi, co pozwala na przyspieszenie nawet do 40 km/h i zwiększenie obszaru roboczego, bez konieczności stosowania dodatkowego transportu ciężarowego. Wyższa prędkość może zapewnić znaczące oszczędności i zwiększenie dziennej wydajności maszyny.
 
Nawet niedoświadczeni operatorzy mogą szybko poczuć się pewnie podczas pracy z L95 dzięki intuicyjnemu sterowaniu, napędowi flex z funkcją automatycznego biegu jałowego oraz licznym rozwiązaniom zwiększającym bezpieczeństwo. Maszyna jest również wyposażona w automatyczny hamulec postojowy oraz funkcje wspomagania na pochyłości, dzięki którym hamulec postojowy w L95 jest załączany i odłączany według wymagań. Te rozwiązania, znane z samochodów osobowych, są wyjątkowe w tego typu maszynie.
 
Jiri Karmazin dodał: „W L95 wprowadzamy zupełnie nowe rozwiązania w branży, które dodatkowo zwiększają łatwość użytkowania. Joystick jest teraz wbudowany w amortyzowany fotel, co zapewnia operatorowi wygodę i komfort. Położenie wszelkich elementów sterowania na joysticku zaprojektowano tak, aby maszynę można było obsługiwać łatwo i wygodnie nawet podczas wielu godzin pracy. W oparciu o opinie klientów poprawiliśmy również czas zmiany kierunku jazdy oraz funkcjonalność podnoszenia i przechylania łyżki, co zwiększa wydajność i wygodę obsługi”.

L95 została zaprojektowana tak, aby zapewnić operatorom wysoki poziom komfortu i łatwość obsługi. Kabina zapewnia pełną ochronę FOPS poz. II, a dwa stopnie ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.
 
Niezależnie od ilości godzin spędzonych w kabinie operator zawsze czuje się komfortowo dzięki pełnej regulacji podgrzewanego fotela wysokiej klasy, układowi ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oraz kierownicy regulowanej w dwóch płaszczyznach. W pełni przeszklone drzwi oraz potężne lampy diodowe zapewniają zawsze doskonałe pole widzenia. 

L95 jest standardowo wyposażona w ulepszony system Power Quick-Tach, który jest zgodny ze złączkami stosowanymi szeroko w branży.

Do pracy z osprzętem wymagającym wysokiego przepływu, takim jak dmuchawy śnieżne i szczotki kątowe, L95 można wyposażyć w opcjonalny układ wysokiego przepływu, zapewniający wydajność 100 l/min. Aby jeszcze zwiększyć wydajność osprzętu wysokiego przepływu, Bobcat zwiększa ciśnienie z 200 do 225 bar. Zmiana ta skraca również czas automatycznego ograniczenia mocy o 50%, która chroni podzespoły hydrauliczne, gdy maszyna nie jest rozgrzana.
 
Podobnie jak w L75 oraz L85, inne wyjątkowe rozwiązanie w L95 to Advanced Attachment Control – zaawansowane sterowanie osprzętem.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów firmy Bobcat L95 objęta jest wsparciem niezrównanego zespołu pomocy technicznej, z rozbudowaną siecią dealerów oferujących w jednym punkcie serwis zarówno maszyn jak i silników, dostępna jest również funkcja zdalnego monitorowania wydajności maszyny dzięki systemowi telematyki Bobcat Machine IQ.
 
 
Więcej informacji na temat firmy i produktów Bobcat znajduje się na stronie www.bobcat.com

Powrót na górę