Cummins otworzył Europejskie Centrum Odbudowy Silników (relacja własna)

Cummins otworzył Europejskie Centrum Odbudowy Silników (relacja własna)

Cummins oficjalnie zaprezentował swoje nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników o dużej mocy, które zostało wybudowane w Krakowie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja na Starym Kontynencie. Przy okazji uroczystego otwarcia mieliśmy okazję zwiedzić nowy obiekt i poznać dokładną drogę, jaką pokonuje silnik, który zostaje poddany odbudowie. Placówka będzie w stanie odbudowywać silniki Cummins o pojemności od 19 do 78 litrów i mocy od 450 do 3500 koni mechanicznych.

Silniki odbudowywane przez Cummins coraz częściej stają się opcją pierwszego wyboru dla klientów, którym zależy na obniżeniu kosztów i wydłużeniu czasu eksploatacji urządzenia. Odbudowywane silniki przechodzą przez sześciostopniowy proces, obejmujący demontaż, czyszczenie podzespołów, przegląd, naprawę, ponowny montaż z użyciem oryginalnych części Cummins oraz rygorystyczne testy. W rezultacie żywotność silnika zostaje wydłużona, a jego wydajność zwiększona.

W przypadku Europejskiego Centrum Odbudowy w Krakowie mówimy o najnowszej placówce spośród 13 podobnych centrów tego producenta na całym świecie.
– Cieszymy się, że ten najnowocześniejszy obiekt, zlokalizowany w stolicy Małopolski, został oficjalnie otwarty i będzie mógł korzystać z wysokiej klasy specjalistów, którymi dysponuje ten wyjątkowy region, wspierając jednocześnie lokalną gospodarkę. Nowe Europejskie Centrum Odbudowy Silników jest efektem znaczącej, strategicznej inwestycji, która ma zapewnić naszym klientom w Europie większy wybór rozwiązań prowadzących do obniżenia kosztów i wyższej produktywności – powiedział Marek Matuszewski, Country Leader na Polskę, Kraje Bałtyckie i Ukrainę w Cummins

Tekst i zdjęcia: Jan Izydor Barański

Powrót na górę