IVECO na trasie z zespołem Metallica

IVECO na trasie z zespołem Metallica

IVECO będzie wspierać zespół Metallica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72, od maja do lipca 2024 roku. Elektryczne i napędzane gazem ziemnym pojazdy ciężarowe i dostawcze IVECO dołączą do karawany zespołu Metallica, przewożąc zespół i jego sprzęt do Monachium, Helsinek, Kopenhagi, Warszawy i Madrytu. Współpracę ogłoszono wraz z premierą nowej gamy pojazdów IVECO, wzbogaconej ścieżką dźwiękową przeboju Metallica "It's Electric".

– Wprowadzenie na rynek pełnej gamy IVECO 2024 jest wyjątkowym kamieniem milowym w naszej historii. (...) Cieszymy się, że możemy wyruszyć w trasę z tym niesamowitym zespołem i załogą na pokładzie naszych pojazdów z alternatywnym napędem, napędzanych naszym wspólnym powołaniem do wspierania zrównoważonego społeczeństwa i przesuwania granic dla budowania lepszego świata – powiedział Luca Sra, prezes Truck Business Unit Iveco Group.
 
IVECO dostarczy elektryczne pojazdy ciężarowe S-eWay oraz zasilane gazem ziemnym S-Way Metallica Special Edition, spersonalizowane specjalnie zaprojektowanym malowaniem w kolorach albumu „72 Seasons” zespołu. Matowe czarne nadwozie z boku kabiny zalewa jaskrawożółte wykończenie, a na przednim grillu znajduje się kultowe logo Metallica. Minibusy eDaily i Daily Natural Gas, również w barwach Special Edition Metallica, zapewnią transport dla ekipy zespołu podczas koncertów. Te „zielone" pojazdy przyczynią się do realizacji celu zespołu, jakim jest zmniejszenie śladu węglowego po każdym koncercie.
Ponadto planowane są inicjatywy mające na celu zaangażowanie kierowców ciężarówek. Jednym z przykładów jest zaproszenie kierowców, niezależnie od marki ich pojazdu, do przesyłania filmów wideo z ich występami do muzyki zespołu Metallica, aby mieć szansę na wygranie biletów na koncert.
 
IVECO i Metallica wspólnie koncentrują się na ochronie środowiska i odpowiedzialności społecznej. IVECO jest znane ze swojego zaangażowania w "zielony" transport poprzez wieloletnie inwestycje w alternatywne rozwiązania napędowe. Jako część Grupy Iveco, marka zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. i będzie nadal wspierać społeczności dotknięte klęskami żywiołowymi i wojnami, prowadzić programy szkoleniowe dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej i przekazywać darowizny na dożywianie potrzebujących. Programy te są niezwykle zbieżne z inicjatywami fundacji Metallica "All Within My Hands", która wspiera lokalne banki żywności, gdy zespół jest w trasie, prowadzi inicjatywę Metallica Scholars w zakresie edukacji siły roboczej wspierającą uczelnie społeczne i w miarę swoich możliwości przyczynia się do pomocy w przypadku katastrof.
IVECO i Metallica to dwaj partnerzy idealnie dostrojeni do budowania lepszej przyszłości.    

Inf. prasowa IVECO

Powrót na górę