Hyundai pokazał nowe minikoparki

Hyundai pokazał nowe minikoparki

W poniedziałek na zaproszenie HD Hyundai Constrution Equipment nasi redaktorzy polecieli do Belgii na prasowy event prezentujący nowe minikoparki tej firmy. Ci, którzy śledzą nasz instagram (posbud.pl), wiedzą doskonale, co działo się na terenie pokazów. My spróbujemy to opisać. Zaczniemy od tego, że najwyraźniej zamówiono pogodę, która była słoneczna i ciepła. W komfortowych warunkach mogliśmy do woli oglądać i wypróbowywać maszyny, sprawdzając w praktyce ich właściwości, o których opowiedział nam nieco wcześniej Peter Sebold, menedżer ds. produktów, znający nowe maszyny jak nikt inny. Co nowego zaproponował Hyundai? Czy faktycznie musiał coś zmieniać w modelach, które nieodmiennie cieszą się powodzeniem na najbardziej wymagających rynkach?

Breaking standards – tak brzmi motto premiery minikoparek w 2024 roku. Ale co można zmienić w tych dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach maszynach, by faktycznie przełamać standardy? Fachowcy z Hyundaia postanowili nawet najmniejsze koparki wyposażyć w te same udogodnienia, którymi mogli się do tej pory cieszyć tylko użytkownicy modeli z wyższych przedziałów wagowych. W efekcie zaprezentowano nam osiem nowych modeli dających jeszcze większy komfort pracy, efektywność, produktywność, emitujących mniej zanieczyszczeń i hałasu oraz wyposażonych w dodatkowe zabezpieczenia. Niektóre z nowych funkcji dostępne są już w standardzie, inne jako opcja.

Gama małych i średnich maszyn gąsienicowych HD Hyundai obejmuje teraz 12 modeli - od najmniejszego HX10A o masie 1,0 tony po 9-tonowy HX85A. Pięć minikoparek, HX17A Z, HX19A, HX35A Z, HX40A i HX48A. Pięć z nich zostało właśnie wprowadzonych na rynek, a modele 2,5-, 3,0- i 5,0-tonowe uzupełnią gamę w drugim kwartale 2024 roku.

- Wprowadzenie na rynek minikoparek HD Hyundai z serii A jest elementem naszej strategii zwiększania udziału w rozwijającym się europejskim segmencie maszyn kompaktowych - powiedział Peter Sebold, odpowiedzialny za minikoparki menedżer ds. produktów w firmie Hyundai. – Nasze minikoparki wyznaczają nowe standardy w swoim segmencie oraz wysoko zawieszają poprzeczkę w zakresie wydajności, komfortu i wyposażenia.

Szczegółowo o premierze maszyn Hyundai napiszemy w wydaniu Pośrednika Budowlanego 1/2024, jak również w kolejnym wydaniu newslettera. Zamieścimy również galerię efektownych zdjęć, które zrobiliśmy w Belgii.

Magdalena Ziemkiewicz
fot. Jan Izydor Barański

Powrót na górę