Boels Rental zamierza przejąć Riwal

Boels Rental zamierza przejąć Riwal

Boels Rental, czołowy gracz w branży wynajmu, zamierza wzmocnić swoją pozycję poprzez potencjalne przejęcie firmy Riwal. Przejęcie uzależnione jest od spełnienia określonych warunków, w tym uzyskania zgody właściwych organów do spraw konkurencji. To strategiczne posunięcie wpisuje się w ambitną strategię rozwoju firmy Boels, polegającą na staniu się preferowanym partnerem w obszarze wynajmu w Europie poprzez umacnianie obecności firmy na istniejących rynkach, ekspansję na nowe terytoria i rozbudowę floty dostępu do wysokości.

Obie firmy – zarówno Boels, jak i Riwal – mogą poszczycić się silną pozycją na swoich rynkach. W tych regionach w Europie, gdzie ich obecność się pokrywa, Boels i Riwal będą wykorzystywać połączone doświadczenie i zasoby. Potencjalne przejęcie otwiera jednak drzwi na nowe rynki, takie jak Hiszpania czy Francja. Podczas gdy Boels może polegać na gęstej sieci europejskiej, Riwal ma zasięg globalny, działając między innymi w Indiach i Katarze. Dzięki zwiększonemu zasięgowi geograficznemu i mocnym fundamentom w zakresie wynajmu ogólnego, uzupełnionego o specjalistyczne działy, po integracji firma Boels będzie mogła liczyć na szybki rozwój i wzrost rentowności.

Specjalistyczna wiedza Riwal w zakresie techniki dostępu do wysokości nadaje ofercie produktów i usług Boels zupełnie nowy wymiar. Biorąc pod uwagę, że prawie 60% floty Riwal to maszyny elektryczne, przejęcie wpisuje się w zaangażowanie firmy Boels w zrównoważony rozwój. „Jesteśmy przekonani, że dzięki flocie liczącej ponad 55 000 podwieszanych platform roboczych oraz dodatkowej wiedzy i usługom będziemy w stanie spełnić najwyższe standardy klientów. Umożliwi nam to zapewnienie obsługi na najwyższym poziomie” – mówi Pierre Boels, CEO Boels Rental.

Potencjalne przejęcie Riwal wzmacnia nie tylko pozycję rynkową firmy Boels i jej portfolio, jeśli chodzi o techniki dostępu do wysokości, ale także zaangażowanie w satysfakcję klientów, innowacyjność i zrównoważony rozwój. Rozbudowana sieć oddziałów umożliwia szybki transport do dowolnego miejsca, co pozwala unikać przestojów, a przyjazne dla użytkownika platformy internetowe zapewniają szybkie i łatwe zamawianie oraz obsługę. W połączeniu z bogatą wiedzą i doświadczeniem pracowników Riwal w zakresie techniki dostępu do wysokości, firma Boels jest gotowa na nowe wyzwania i działalność na jeszcze wyższym poziomie.

Inf. prasowa. Lewis Communication

Powrót na górę