Bez hałasu i emisji – JCB 403E

Bez hałasu i emisji – JCB 403E

JCB wprowadza swoją pierwszą w pełni elektryczną ładowarkę kołową zapewniającą najlepsze w klasie osiągi i możliwość pracy przez cały dzień. Maszyna wyposażona jest w największy standardowy akumulator w swojej klasie, o pojemności 20 kWh, a wydajnością dorównuje popularnemu modelowi 403 z silnikiem Diesla. Nowa ładowarka kołowa dołącza do szybko rosnącej gamy w pełni elektrycznych maszyn w ofercie JCB.

Najnowsza elektryczna maszyna JCB zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 20 kWh, złożonym ze sprawdzonych modułów JCB. Akumulatory te, w połączeniu z wysokosprawnymi silnikami elektrycznymi oraz zoptymalizowanymi układami napędowymi i hydraulicznymi, zapewniają maszynie wiodącą w jej klasie wydajność, a ładowarka nie traci mocy przez cały dzień pracy lub 4-5 godzin ciągłej pracy w mieszanym cyklu.

Podobnie jak seria JCB E-Tech także i ten model 403E ma wbudowaną ładowarkę, która umożliwia podłączenie do różnych źródeł zasilania. Gniazdko 110 V w pełni naładuje akumulatory w ciągu 12 godzin, podczas gdy 230 V naładuje akumulator w zaledwie 8 godzin. Model 403E można także doładować zewnętrzną szybką ładowarką w zaledwie 2 godziny.

Maszyna jest wyposażona w dwa niezależne silniki elektryczne, jeden do układu napędowego i jeden do hydrauliki. Tryb zająca zapewnia maksymalną prędkość jazdy 20 km/h, co zapewnia najbardziej dynamiczną wydajność i produktywność. Tryb żółwia jest ograniczony do 8 km/h - przyczynia się to do wydłużenia żywotności baterii bez uszczerbku dla wydajności podnoszenia. Tryb ślimaka ma maksymalną prędkość 5 km/h, którą można regulować stopniowo co 0,5 km/h za pomocą pokrętła i wyświetlacza wielofunkcyjnego. Zapewnia to precyzyjną kontrolę prędkości dla precyzyjnej jazdy i pracy impulsowej.

Model 403E jest początkowo oferowany ze stałym lub składanym daszkiem, a jeszcze w tym roku będzie dostępny z całkowicie przeszkloną kabiną.

Inf. prasowa JCB

Powrót na górę