Red Dot Design Awards 2023 dla MECALAC

Red Dot Design Awards 2023 dla MECALAC

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Mecalac zdobył prestiżową nagrodę Red Dot Design Awards: „Best of the Best” za innowacyjność i design zorientowany na bezpieczeństwo w nowym wozidle REVOTRUCK. Wyróżnienie „Najlepszy z najlepszych” jest najwyższym wyróżnieniem w konkursie. „REVOTRUCK jest imponująco wielofunkcyjny i wykazuje cechy quasi-transformacyjne w zakresie bezpieczniejszego transportu materiałów” – czytamy w uzasadnieniu jury.

Chociaż wozidła budowlane stanowią skuteczną metodę transportu znacznych ilości materiału, są one również przyczyną prawie jednej trzeciej wszystkich wypadków związanych z transportem na placach budowy. Problem ten wynika przede wszystkim z ograniczonej widoczności spowodowanej obciążeniem frontu podczas jazdy do przodu. Aby zminimalizować to ryzyko, zespół projektowy Mecalac przeprowadził obszerną analizę, identyfikując widoczność, stabilność i zwrotność jako krytyczne obszary wymagające uwagi. Te spostrzeżenia doprowadziły do opracowania innowacyjnej koncepcji REVOTRUCK

Obrotowa kabina REVOTRUCK zapewnia widoczność we wszystkich kierunkach. Taka konstrukcja pozwala kierowcom utrzymać optymalną koncentrację na pracy i otoczeniu przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej i wygodnej postawy.

Ponadto REVOTRUCK posiada cztery szerokie punkty dostępu w każdym rogu stanowiska operatora, aby zapewnić bezpieczny dostęp do maszyny, niezależnie od położenia kabiny.

Centralne oscylacje podwozia do 20° zapewniają stałą stabilność i przyczepność w każdych warunkach. To wyjątkowe podwozie jest połączone z czterema kołami tej samej wielkości z przełączalnym trybem kierowania, co otwiera możliwości pracy z niezwykłą zwrotnością w najciaśniejszych przestrzeniach.

REVOTRUCK rewolucjonizuje sposób pracy wywrotką i przenosi bezpieczeństwo i komfort operatora na nowy poziom.

Inf. prasowa Mecalac Polska

Powrót na górę