PALCAT czyli Palfinger plus CAT

PALCAT czyli Palfinger plus CAT

Nie tylko koparko-ładowarka może być uniwersalna niczym szwajcarski scyzoryk. Nowozelandzki oddział firmy Palfinger pochwalił się niezwykłym, innowacyjnym projektem, w którym na typowej koparce Caterpillar zamontowano żuraw Palfinger PK53002SH. Powstała maszyna o parametrach idealnych w pracy przy utrzymaniu sieci energetycznej w wymagającym terenie. Sprawdza się przy wznoszeniu słupów energetycznych, przebudowie linii energetycznych, przy jej pomocy można także unosić na pożądaną wysokość i odległość pracowników na specjalistycznych podestach roboczych. Aby osiągnąć takie parametry, należało zmodernizować sprzęt.

Modernizacja polegała na zwiększeniu udźwigu i zasięgu urządzenia. Właściciel PALCATA chciał również, by w łatwy sposób można było zdemontować i ponownie zamontować oryginalną przeciwwagę koparki.
Konstruktorzy są dumni z aspektów technicznych, które wyróżniają ich dzieło. Cały system, począwszy od podnoszenia i opuszczania żurawia, aż po łatwe zmiany żurawia na przeciwwagę, jest przykładem zgodnej i kreatywnej współpracy kilku zaangażowanych w projekt firm. Dzięki temu udało się rozwiązać nieoczekiwane problemy, jak np. niepożądane przechylanie się żurawia podczas transportu.
W projekcie wzięły udział firmy Terra Cat, Palfinger, Waimea Eingeneering, DC Equipment.

Inf. Palfinger New Zealand

Powrót na górę