Förderpreis Beton Central Europe 2024 – nabór!

Förderpreis Beton Central Europe 2024 – nabór!

Cemex, wiodący producent materiałów budowlanych, ma zaszczyt ogłosić nabór zgłoszeń do konkursu Förderpreis Beton Central Europe 2024 w dziedzinie technologii, produkcji i zastosowania betonu. Celem konkursu, który od 1984 r. organizowany jest w Niemczech, a w roku 2020 został również rozszerzony o Polskę i Czechy, jest zachęcanie młodych ludzi do rozwijania się w branży przy jednoczesnym promowaniu rozwoju produkcji, przetwarzania i zastosowania cementu, betonu i konstrukcji betonowych. Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 EUR. Po raz pierwszy nagrody otrzymają zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca - odpowiednio 3 000 i 2 000 EUR.

Wszystkie zgłoszenia oceniane będą przez niezależne międzynarodowe jury składające się z naukowców specjalizujących się w materiałach budowlanych.
Zadaniem konkursowym jest znalezienie sposobów poprawy właściwości materiałowych, jakości oraz efektywności kosztowej betonu i konstrukcji betonowych, a także ich aspektów ekologicznych i technologicznych. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali specjaliści i naukowcy z firm budowlanych, spółek zajmujących się produkcją materiałów budowlanych, instytutów badawczych, uczelni oraz instytutów badań materiałowych.

W Niemczech Förderpreis Beton cieszy się uznaniem wśród technologów betonu – jest to wiodące wyróżnienie w badaniach nad materiałami budowlanymi. – Bardzo się cieszę, że Cemex rozpoczyna kolejną edycję Konkursu Förderpreis Beton Central Europe. To konkurs o uznanej, kilkudziesięcioletniej tradycji. Jest to świetna okazja do zaprezentowania się młodych ludzi zajmujących się naukowo technologią betonu. Cement i beton stoją przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z polityką klimatyczną i bez wątpienia prace związane z dekarbonizacją materiałów budowlanych i budownictwa będą szczególnie oczekiwane. Obserwując to, co dzieje się w tym obszarze – co było dobrze widoczne choćby w czasie ostatniej edycji Dni Betonu – jestem przekonany, że w konkursie pojawi się wiele bardzo ciekawych, innowacyjnych projektów – podsumował prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Producentów Cementu oraz członek jury konkursu.

Dalsze informacje na temat konkursu oraz przyjmowanie zgłoszeń możliwe jest pod adresem: www.cemex.de

Zapytania dotyczące konkursu można kierować do Agnieszki Garbacz na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; kom. +48 887 113 301

Inf. prasowa Cemex

Powrót na górę