Więcej modeli Volvo na biodiesel B100

Więcej modeli Volvo na biodiesel B100

Volvo Trucks poszerza ofertę modeli przystosowanych do biodiesla B100. To kolejny krok, który robi firma w celu zmniejszenia wpływu swoich pojazdów ciężarowych na klimat. Volvo Trucks oferuje jedną z najszerszych w branży ofert paliw odnawialnych, w tym biodiesel, HVO (hydrodrafinowane oleje roślinne) i biogaz. Paliwo B100 może być teraz stosowane w szerokiej gamie silników w modelach Volvo FL, FE, FM, FMX, FH i FH16. Silnik spalinowy zasilany paliwami odnawialnymi to jeden z trzech filarów strategii dekarbonizacji Volvo Trucks; dwa pozostałe to pojazdy elektryczne zasilane z akumulatorów i ogniwa paliwowe. Do 2040 r. wszystkie sprzedawane ciężarówki Volvo powinny charakteryzować się zerową emisją netto.

– Nasi klienci proszą o rozwiązania pozwalające na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, a paliwa odnawialne są atrakcyjną opcją. To po prostu skuteczny sposób na redukcję emisji CO2 z transportu tu i teraz” – mówi Jan Hjelmgren, dyrektor ds. zarządzania produktami i jakością w Volvo Trucks i kontynuuje – Jako globalny producent samochodów ciężarowych musimy zaspokoić różnorodne potrzeby transportowe i warunki rynkowe, dlatego inwestujemy nie tylko w nowe technologie, ale także w rozwiązania, które dekarbonizują transport w perspektywie krótko- i długoterminowej. 
 
Biodiesel – fakty 

  • Modele samochodów ciężarowych Volvo certyfikowanych na biodiesel B100 to Volvo FL, FE, FM, FMX, FH i FH16 z niektórymi wariantami silników wysokoprężnych o pojemności 5, 8, 13 i 17 litrów – dostępność wariantów jest różna między rynkami
  • Model z certyfikatem biodiesla oznacza również, że spełnione są wymagania Euro 6. 
  • Biodiesel jest paliwem niekopalnym otrzymywanym z olejów roślinnych (np. oleju rzepakowego) i jest stosunkowo łatwy w produkcji. 
  • Biodiesel jest również znany jako ester metylowy kwasów tłuszczowych (FAME) zgodnie z normą EN14214. 
  • Wszystkie silniki wysokoprężne Volvo Trucks są również certyfikowane do pracy na paliwie HVO100. HVO (hydrodrafinowane oleje roślinne) to zasadniczo biopaliwo, które można wytwarzać z szeregu materiałów, takich jak oleje roślinne, ale także produkty odpadowe. 


Inf.prasowa Volvo Trucks

Powrót na górę