Metso się przenosi!

Metso się przenosi!

Już w lipcu Metso rozpoczyna stopniową przeprowadzkę do nowego centrum technologicznego Lokomotion zlokalizowanego w Lahdesjärvi w Tampere. Cała operacja zakończy się w połowie lat trzydziestych. Centrum Technologiczne Lokomotion zajmuje powierzchnię 23 hektarów i będzie zatrudniać ponad 900 osób. Inwestycja w pierwszym etapie pochłonie około 150 milionów euro w ciągu trzech lat. Budowa rozpocznie się w lipcu 2024 r. i obejmie zaplecze montażowe i testowe do produkcji mobilnych kruszarek oraz magazyny komponentów i materiałów stosowanych w urządzeniach do kruszyw. Rozpoczęcie produkcji kruszarki gąsienicowej Lokotracks zaplanowano na trzeci kwartał 2027 r.

Projekt Lokomotion zakłada budowę nowego, nowoczesnego centrum technologicznego, które umożliwi zrównoważoną działalność produkcyjną. Centrum zapewni środowisko i infrastrukturę umożliwiające spełnienie najbardziej wymagających celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Projekt otrzymał certyfikat BREEAM.
Obecna siedziba Metso, Lokomo, znajduje się w Hatanpää w Tampere.Działalność przemysłowa prowadzona jest tam od ponad 100 lat. Metso jest właścicielem około 17 hektarów ziemi i budynków.. Firma zamierza etapowo przenieść całą działalność Metso w Lokomo do centrum nowych technologii w Lahdesjärvi, a następnie zamknąć i opuścić teren oraz budynki Hatanpää.

– Tampere to bardzo ważna lokalizacja dla Metso, a dzięki naszej długiej obecności w Lokomo jesteśmy również ważną częścią przemysłowej historii miasta. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy realizować projekt Lokomotion, który jest znaczącym projektem dla Metso i umożliwi nam kontynuację działalności w tym regionie w nowym, najnowocześniejszym centrum technologicznym i zakładzie produkcyjnym. W projekt zaangażowanych jest wielu partnerów i będzie on miał znaczący wpływ na zatrudnienie w regionie – mówi Markku Simula, prezes obszaru biznesowego Metso Aggregates.

Metso z siedzibą w Espoo w Finlandii zatrudnia ponad 17.000 pracowników w blisko 50 krajach, a sprzedaż w 2023 r. wyniosła około 5,4 miliarda euro.

Inf. prasowa Metso

Powrót na górę