Udany pierwszy rok DEVELON w Europie

Udany pierwszy rok DEVELON w Europie

Marka DEVELON, dawniej znana jako Doosan Construction Equipment, może pochwalić się bardzo udanym pierwszym rokiem działalności w Europie i na świecie. Nowa marka Develon, będąca połączeniem angielskich słów „Develop” – „rozwijać się” oraz „Onwards” – „naprzód”, powstała na początku 2023 r. w wyniku zmiany nazwy marki Doosan Construction Equipment. 
 Zachowanie pomarańczowej barwy oraz nazw produktów pozwoliło zapewnić ciągłość podczas wprowadzania nowej marki.

Markę Develon przedstawiano na większych ubiegłorocznych wystawach, między innymi Samoter we Włoszech, Plantworx w Wielkiej Brytanii oraz Steinexpo w Niemczech. Poza aktywnością w zakładach firmy w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i innych krajach, trwały również intensywne działania związane z rebrandingiem u ponad 80 dealerów Develon w Europie, gdzie wprowadzono zmiany we wszystkich placówkach. 
 
– Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom, dealerom i klientom za ich wsparcie w okresie przejściowym i za pozytywne przyjęcie nowej marki Develon. Wszyscy oni są również zadowoleni z faktu, że nie zaszła praktycznie żadna zmiana w wartościach naszej firmy, sieci sprzedaży, produktach ani rozwiązaniach – wszystko to pozostaje takie samo- powiedział Jayden Lim, dyrektor generalny Develon Europe.
 
Develon kontynuuje ekspansję na rynku europejskim. Znaczącymi wydarzeniami było otwarcie nowego Europejskiego Ośrodka Szkoleniowego w Nantes na zachodzie Francji oraz rozpoczęcie prac nad nowym sklepem firmowym w Niemczech. Już w drugiej połowie 2024 roku sklep będzie oferował sprzedaż bezpośrednią, wsparcie i szkolenia klientów oraz magazyn części. Ogłoszono również rozbudowę i przeniesienie ośrodka dystrybucji części Develon z Niemiec do Belgii.
 
Warto zwrócić uwagę na strukturę organizacyjną marki Develon. HD Hyundai to holding, w ramach którego działają niezależnie HD Hyundai Infracore (HDI) pod marką DEVELON oraz HD Hyundai Construction Equipment (HCE) pod marką HYUNDAI. 
 
Ponadto HDI i HCE współdziałają w ramach HD Hyundai XiteSolution, holdingu pośrednim, który reprezentuje działalność HD Hyundai w sektorze sprzętu budowlanego, by zapewnić mu większą obecność na rynku. 
 
Jayden Lim dodał: – Mówiąc prosto, Develon to marka komercyjna wykorzystywana do naszych maszyn, części, promocji, komunikacji, placówek dealerów itp., podczas gdy marka HDI będzie wykorzystywana bardziej na poziomie korporacyjnym w związku z oficjalnymi dokumentami i tytułami własności.  

– W kolejnych miesiącach 2024 r. Develon będzie kontynuować prace badawczo-rozwojowe nad przejściem z ofertą sprzętu budowlanego na maszyny elektryczne oraz przekształcenie sprzętu średniego i dużego na pojazdy elektryczne z ogniwem paliwowym (FCEV). Obecnie opracowujemy 14-tonową kołową koparkę elektryczną – 14W EREV (pojazd elektryczny o zwiększonym zasięgu), która zostanie pokazana na targach Intermat i wkrótce wprowadzona na rynek.
 Będziemy również kontynuować rozwój różnych elementów składowych naszej technologii, które są częścią pełnego rozwiązania przyszłości pod nazwą CONCEPT-X. W efekcie przyznano nam dwie nagrody w dziedzinie innowacyjności na styczniowych targach CES w Las Vegas, za inteligentny system unikania kolizji, który ogranicza ryzyko wypadków na terenie budowy oraz X-Agent, czy oparte o sztuczną inteligencję rozwiązanie wspomagające obsługę maszyny i zwiększające wydajność.
 
Inf. prasowa Develon


Powrót na górę