Bobcat Demo Days w Dobříš – nasza relacja

Bobcat Demo Days w Dobříš – nasza relacja

W czeskim Dobříš zakończyły się właśnie Bobcat Demo Days 2024. W ciągu 10 dni Bobcat EMEA zorganizował tu pokazy, testy i panele dyskusyjne z dealerami, dostawcami i dziennikarzami. Podczas imprezy przez kampus przewinęło się ponad siedmiuset gości z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Mogli oni obejrzeć – i przede wszystkim przetestować – niemal 90 maszyn. W ostatni wtorek i nasza redakcja mogła sprawdzić, co zmieniło się w ofercie Bobcata w ciągu roku, czyli od ostatnich Demo Days.

W Dobříš mogliśmy zobaczyć pierwszą elektryczną ładowarkę teleskopową marki Bobcat, która premierę miała na niedawnych targach Intermat. Jest to wciąż prototyp, który pozwala jednak przekonać się, że firma inwestuje w technologię zeroemisyjności. Kolejnym tego dowodem jest koncepcyjna ładowarka o sterowaniu burtowym RogueX2. Ta autonomiczna, całkowicie elektryczna maszyna została skonstruowana w ramach planu innowacyjności firmy Bobcat.Vijay Nerva, kierownik ds. innowacji w Bobcat EMEA powiedział nam, że to swoisty wgląd w przyszłość, zapowiedź tego, jak maszyny mogą wyglądać na nowoczesnych placach budowy za jakś czas. 

Pośród nowości mogliśmy też zobaczyć i przetestować miniładowarki S630 i S650, doskonale rozpoznawalne na rynku, ale ponownie wprowadzone po zastsowaniu w nich ednostek napędowych zgodnych z normą Stage V. Do dyspozycji testujących były też koparki, ładowarki teleskopowe, mobilne jednostki zasilające, różnego rodzaju osprzęt i wiele innych produktów, a wszystko to w komfortowych i pozwalających na wnikliwe testy warunkach przestrzeni demonstracyjnej poligonu w Dobříš.

Tekst i zdjęcia: Janek Izydor Barański

Powrót na górę