Wacker Neuson ma 175 lat

Wacker Neuson ma 175 lat

W poniedziałek 15 maja pracownicy wszystkich oddziałów firmy Wacker Neuson świętowali uroczyście 175 lecie jej istnienia. Początki niemieckiego koncernu sięgają roku 1848, kiedy w Dreźnie Johann Christian Wacker założył kuźnię. W roku 1930 Hermann Wacker wynalazł pierwszy w świecie elektryczny ubijak, a w 1937 opracowanie koncepcji wibratora pogrążalnego umożliwiło profesjonalne zagęszczanie betonu.

Jednym z kolejnych kamieni milowych w historii firmy było rozpoczęcie w roku 1952 produkcji ubijaków z silnikami spalinowymi. Zwiększyło to ich zasięg, elastyczność i wartość praktyczną – umożliwiając pracę na budowach bez dostępu do zasilania prądem.
Opisywanie wszystkich kolejnych innowacji mogłoby potrwać naprawdę długo, ograniczmy się zatem do podkreślenia, że firma ma na koncie 200 patentów, które pozwoliły jej osiągnąć rynkowy sukces. Obecnie wszelkie działania zmierzają natomiast do osiągnięcia zeroemisyjności i generalnie jak największego ograniczenia wpływu procesów produkcji, jak i gotowych produktów na środowisko naturalne.
Wacker Neuson podkreśla, że chce być przy tym partnerem dla użytkowników swoich maszyn i sprzętu, a czyni to z sukcesem od wielu lat. Gratulacje z okazji jubileuszu także od naszej redakcji!

Powrót na górę